اخبار بین الملل

استقبال سازمان ملل از موضع انصارالله درباره آتش‌بس در یمن

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، مارتین گریفیث، فرستاده سازمان ملل به یمن در این بیانیه از طرف‌های درگیر خواست تا به منظور بررسی راه‌های حل بحران نشستی را برگزار کنند.

وی در این بیانیه از واکنش‌ مثبت دولت مستعفی و جنبش انصارالله یمن به درخواست دبیرکل سازمان ملل برای برقراری آتش‌بس در یمن استقبال کرد.

گریفیث خاطر نشان کرد: درخواست‌های مکرری از سوی یمنی‌ها از طیف‌ها و بخش‌های مختلف سیاسی و اجتماعی یمن از جمله زنان، جوانان و شیوخ قبایل برای صلح دریافت کردیم  که خواهان توقف درگیری‌های نظامی به عنوان اقدامی فوری در حمایت از یمنی‌ها مقابل انتشار ویروس جدید کرونا و همزمان خواستار همکاری برای ممانعت از انتشار این ویروس هستند.

این مقام سازمان ملل طرف‌های درگیر یمنی را به برگزاری نشست فوری برای بررسی خواسته‌های مردم یمن تا رسیدن به راه کاری درخصوص بحران فعلی دعوت کرده و گفت انتظار دارد یمنی‌ها دنبال رسیدن به صلح از طریق آتش بس فوری باشند.

پیشتر انصارالله یمن از موضع ائتلاف عربی در خصوص آتش بس استقبال کرده و از شوری امنیت و دبیرکل سازمان ملل خواست ضمن پایان دادن به محاصره یمن اقدامات نظامی و خصمانه علیه مردم یمن را متوقف کنند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

تدابیر و قوانین سخت‌گیرانه‌ی ایرلند شمالی برای مقابله با کرونا

پَرنیوز

چه بسا با بحران کرونا نظم جهانی جدیدی بروز کند/ نمی‌دانیم ایالات متحده آمریکا متحد خواهد ماند؟

پَرنیوز

ترامپ قول داده بود آمریکا اول باشد‍!

پَرنیوز

ارسال دیدگاه