اخبار اجتماعی اخبار ویژه

امسال ۱۳ بدر را در خانه برگزار کنیم

میترا البرزی‌منش در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه رسم و رسوم ما برای رفتن به طبیعت در فصل بهار و روز طبیعت رسم‌های بسیار خوبی هستند چراکه با بهار ،طبیعت زنده می‌شود و حضور در آن روحیه خوبی به انسان می‌بخشد، اظهار کرد: با این وجود در حال حاضر به دلیل شیوع بیماری کرونا بنابر توصیه پزشکان اصلا به صلاح نیست که بخواهیم از خانه خارج شویم و سنت‌های همیشگی را برپا داریم.

این فعال محیط زیست با تاکید بر اینکه برای حفظ سلامت خود و دیگران این روزها باید در خانه بمانیم و تنها برای موارد ضروری از خانه خارج شویم، تصریح کرد: رفتن به طبیعت می‌تواند امکان تماس ما با افراد آلوده و یا سطوح آلوده را افزایش دهد بنابراین می‌توان برای روز طبیعت و سایر روزهای باقیمانده از قرنطینه در خانه برنامه‌های جمعی تدارک دید.

البرزی‌منش ادامه داد: اگر در خانه‌ها فضایی مانند حیاط یا بالکن‌های مناسب وجود داشته باشد افراد می‌توانند ساعتی را در این فضاها به ورزش‌های جمعی بپردازند. فراموش نکنیم که ورزش‌های هوازی می‌تواند به سلامت ریه‌ کمک کند همچنین اگر فضای بازی در خانه وجود نداشته باشد می‌توان به ورزش‌هایی مانند یوگا که نیاز به فضای آزاد ندارند، پرداخت.

وی با بیان اینکه در روز ۱۳ بدر می‌توانیم غذای مخصوص همان روز را بپزیم و در خانه بازی‌های جمعی تدارک ببینیم، گفت: با مدتی قرنطینه و در خانه ماندن می‌توانیم مراقب سلامت خود و دیگران شویم.
این فعال محیط زیست در ادامه با اشاره به اینکه مدت‌هاست که ارتباطات جمعی در خانواده‌ها کمرنگ شده است، گفت: در حال حاضر فرصت خوبی است که این ارتباط را پررنگ‌تر کنیم و به صورت دسته جمعی به تماشای فیلم و یا کتاب‌خوانی بپردازیم.

البرزی منش در پایان تصریح کرد: گوش دادن به موسیقی از دیگر فعالیت‌هایی است که می‌تواند در این ایام به حفظ روحیه کمک کند از سوی دیگر به طور قطع هر کدام از ما به طور شخصی کارهای عقب افتاده‌ای داریم که در قرنطینه می‌توانیم به آن‌ها بپردازیم.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

«قرعه‌کشی» برای خرید خودرو قانونی است؟

پَرنیوز

۴سپاهانی کرونا گرفتند

پَرنیوز

خطاب یک هنرمند به مجلس جدید / «رویینه‌تنی ما رو به پایان است»

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.