اخبار بین الملل اخبار ویژه

عملیات «طوفان صلح» دولت لیبی علیه شبه‌نظامیان حفتر آغاز شد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، مرکز مطبوعاتی عملیات «برکان الغضب» (آتشفشانش خشم) وابسته به دولت وفاق ملی لیبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای وابسته به این دولت علیه شبه‌نظامیان خلیفه حفتر واقع در جنوب طرابلس عملیاتی را با عنوان «طوفان صلح» آغاز کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است که عملیات مذکور به دنبال حمله این شبه‌نظامیان به مناطق مسکونی و نقض آتش‌بس در این کشور آغاز شده است.

گفتنی است شبه نظامیان وابسته به خلیفه حفتر روز گذشته زندان «عین زاره» طرابلس را مورد حمله خمپاره‌ای قرار داده و در حملات در روز گذشته در این منطقه شش غیرنظامی جان باخته بودند.

از سوی دیگر، اسامه جویلی، فرمانده عملیات «طوفان صلح» نیز اعلام کرد که پایگاه هوایی ملی لیبی را به کنترل خود در آورده و برخی از شبه‌نظامیان حفتر را نیز به گروگان گرفته‌اند.

شبه نظامیان ژنرال خلیفه حفتر که توسط امارات متحده عربی، عربستان سعودی، روسیه، مصر و اردن حمایت می‌شوند، از چهار آوریل ۲۰۱۹ حملات خود به طرابلس را آغاز و از ۱۲ دسامبر گذشته نیز به منظور تصرف این شهر حملات خود را تشدید کرده‌اند.

یگان‌های وابسته به شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی نیز که توسط سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته می‌شود، در واکنش به تحرکات نظامی حفتر در طرابلس عملیات «برکان الغضب» را آغاز کردند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

نخست‌وزیر اسپانیا برای تمدید قرنطینه شعری از گلستان سعدی خواند

پَرنیوز

“ارتش اسرائیل از تجربه مبارزه با کرونا در جنگ‌های مشابه آتی بهره می‌جوید”

پَرنیوز

آمادگی مصر برای حمایت از کشورهای درگیر کرونا

پَرنیوز

ارسال دیدگاه