اخبار اجتماعی

فرماندار خاش: علیرغم اعلام وضعیت هشدار شاهد برگزاری تجمعات هستیم

فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت: در شرایط حساس و وضعیت هشداری بیماری ویروسی کرونا انتظار داریم که خانواده ها از بازداشت دامادهای جوان گلایه نکنند.

صاحب گل صالحی در گفت و گو با ایسنا افزود: برگزاری هر گونه مراسم عروسی و پرسه داری و گردهم آیی و تجمع ها در این شهرستان ممنوع بوده و به بخشداران و شوراها و دهیاران تاکید کرده ایم که از اینگونه برنامه ها جلوگیری کنند.

وی بیان کرد: بازداشت دو هفته تا یک ماه داماد و بستگان درجه یک آنها در صورت تخلف و بی توجهی به تذکرات در انتظار است.

صالحی ادامه داد: از علما و ائمه جمعه و جماعات و بزرگان و نخبگان و منتفذان می خواهیم که مانع برگزاری تجمعات و مراسمات باشند.

فرماندار خاش اظهار داشت: علیرغم اعلام وضعیت هشداری در این شهرستان شاهد رفت و آمدها و برگزاری تجمعات هستیم، بنابراین استفاده از قوه قهریه را در شرایط کنونی لازم می دانیم.

وی گفت: باطل کردن پروانه کسب آشپزهای متخلف و برخورد با عاقدان محلی را در دستور کار داریم و از مردم می خواهیم به سلامتی خود و خانواده و اطرافیانشان اهمیت بدهند و از حضور در تجمعات و مراسم های عروسی اجتناب کنند.

صالحی از همکاری و همراهی بسیاری از خانوارها که رعایت کرده و مراسم های عروسی خود را لغو و یا به صورت آسان و سنتی و بدون تجمع برگزار کرده اند، تقدیر کرد

فرماندار خاش تاکید کرد: مسئولان و دست اندرکاران امر بهداشت و درمان خیرخواه مردم هستند و اگر تذکری و یا دستوری داده می شود، برای حفظ سلامتی تمام مردم و پیشگیری از شیوع گسترده بیماری ویروسی کرونا هست.

فرماندار خاش گفت: وقتی از مردم عاجزانه می خواهیم در خانه بمانند و به تفریح و گردش نروند و مردم نیز رعایت نکنند، باید وضعیتی بحرانی و هشداری را انتظار بکشیم و در مدتی طولانی با این بیماری گرفتار بشویم.

وی اظهار داشت: خیلی از افراد جامعه شاید و به ظاهر سالم باشند و علامتی از ابتلا به بیماری را نداشته باشند، اما ناقل بیماری هستند و ممکن است دهها نفر را از طریق تماس از نزدیک مبتلا کنند، که در موقع متوجه شدن شرایط بجرانی، پشیمانی دیر سودی ندارد، بنابراین از مردم می خواهیم خودشان رعایت نکنند و بدانند که این بیماری ویروسی سرسختانه در کمین است.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

متخصصان قمی هنرمندانه، اولین نمونه کرونا را تشخیص دادند/ قدردان کادر درمانی هستیم

پَرنیوز

بارش باران در محورهای استان البرز

پَرنیوز

اختصاص۵۹۶ میلیارد به ۳۸ بیمارستان استان تهران برای درمان کرونا

پَرنیوز

ارسال دیدگاه