اخبار بین الملل

برکناری وزیر بهداشت بولیوی به اتهام فساد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، رئیس پلیس بولیوی اعلام کرد که مارسلو ناواخاس وزیر بهداشت این کشور به اتهام فساد در خرید ۱۷۹ دستگاه تنفس مصنوعی برای بیماران کووید- ۱۹ دستگیر شده و در ساختمان نیروهای ویژه مبارزه علیه جرم در لاپاز زندانی است.

یک روز پس از این‌که جینین آنی‌یز، رئیس جمهوری بولیوی دستور گشودن پرونده‌ای برای احتمال فساد در خرید این دستگاه‌ها را اعلام کرده بود، رئیس پلیس این کشور خبر دستگیری وزیر بهداشت را منتشر کرد. شایان ذکر است که دو تن از مسؤولان دیگر این وزارتخانه نیز بازداشت شده‌اند.

خرید ۱۷۹ دستگاه تنفس مصنوعی با هزینه‌ حدود پنج میلیون دلاری توسط بانک توسعه بین آمریکایی تامین مالی شده است. به همین دلیل دو تن از کارمندان سازمان مالی بین‌المللی نیز توسط پلیس بولیوی برای پاره‌ای از توضیحات اظهار شدند.

این رسوایی پس از آن صورت گرفت که تعدادی از پزشکان این کشور از سازگار نبودن این دستگاه‌ها با بخش‌های احیای بیمارستان‌های بولیوی شکایت کردند و پس از آن اطلاعات درباره‌ هزینه‌های بیش از حد برای خرید این دستگاه‌ها افشا شد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

نتانیاهو:‌ فلسطینی‌ها باید حاکمیت امنیتی ما را بپذیرند

پَرنیوز

“نگرانی شدید” ژاپن از قوانین امنیتی چین برای هنگ‌کنگ

پَرنیوز

پامپئو، بدترین وزیرخارجه تاریخ آمریکاست

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.