اخبار اجتماعی

تاخیر در رسیدگی به مناطق طوفان‌زده هند و بنگلادش به خاطر کرونا

به گزارش ایسنا، طوفان “آمفان” که یکی از خطرناک‌ترین طوفان‌های اخیر محسوب می‌شود، منجر به سقوط درختان و همچنین تخریب پل‌ها، خانه‌ها و تیرهای برق شده و با وجود کاسته شدن از شدت آن به هنگام درنوردیدن خط ساحلی مسکونی با تخریب خانه‌ها و قطع برق، بسیاری را مجبور به پناه بردن به پناهگاه‌ها کرد.

این طوفان عمدتا ایالت اودیشا و بنگال غربی هند در شرق این کشور و غرب بنگلادش را درنوردید. خسارات ناشی از “آمفان” به قدری بوده که  از نظر اقتصادی سال‌های سختی را برای این مناطق در پیش‌رو گذاشته است.

به گفته مقامات هند، در ولسوالی‌های متاثر از این طوفان در این دو ایالت هند، حدود ۹۰ درصد از “دارایی های اجتماعی” از جمله مراکزی مانند مراکز بهداشتی، مدارس و کسب و کارها تخریب شده یا آسیب دیده‌اند. در کلکته، آب در خیابان‌ها و فرودگاه جاری شده است. باد ناشی از طوفان که به سرعت بیش از ۱۶۰ کیلومتر در ساعت رسیده بود، منطقه را با آوارهای ساختمان‌ها پوشانده است.

در بنگلادش صدها روستا به زیر آب فرو رفته و حدود یک میلیون نفر دیگر برق ندارند. در ولسوالی جنوب غربی “باگرهات” نیز حدود ۵۰۰ مزرعه پرورش ماهی دچار سیل‌زدگی شده است.

به گفته مقامات بنگلادش،  بسیاری از مزارع اکنون به دلیل اینکه طوفان باعث از بین رفتن محصولات زراعی شده است، دچار مشکل می‌شوند و شوری حاصل از آب دریا باعث می‌شود که محصول سال آینده تقریباً غیر قابل مصرف شود. احتمالاً این بدان معناست که جوامع کشاورزی در سال‌های آینده از نظر اقتصادی با مشکلات شدیدی مواجه شود.

بنا بر گزارش وبسایت خبری وُکس، طوفان “آمفان” فاجعه‌ای را در هند و بنگلادش آغاز کرده است که به تلاش بزرگی از دولت این دو کشور و تلاش‌های بشردوستانه برای احیای مناطق آسیب‌دیده در آن نیاز دارد، فاجعه ای که رسیدگی به پیامدهای آن به دلیل همه‌گیری کروناویروس پیچیده‌تر نیز شده است.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

تصمیمی برای بازگشایی سینماهای پایتخت اتخاذ نشده است

پَرنیوز

تصمیمی برای بازگشایی سینماهای پایتخت اتخاذ نشده است

پَرنیوز

حریق گسترده در مجتمع تجاری در بزرگراه بعثت

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.