اخبار بین الملل

میشل عون: تجاوزهای مداوم اسرائیل به حاکمیت هوایی و دریایی لبنان متوقف شوند

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان در دیدار با ژنرال استفان دل کول، فرمانده نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در جنوب این کشور (یونیفل) با اشاره به تلاش‌های این نیروها برای اجرای قطعنامه ۱۷۰۱، بار دیگر بر پایبندی لبنان به این قطعنامه تاکید کرد.

میشل عون با تاکید بر اهمیت هماهنگی با ارتش لبنان برای حل مشکلاتی که گهگاه برای یگان‌های یونیفل و ساکنان شهرها و روستاهای محل حضور این نیروها ایجاد می‌شوند، توقف تجاوزهای مستمر اسرائیل به حاکمیت هوایی و دریایی لبنان را خواستار شد.

در این دیدار ژنرال دل کول نیز رئیس جمهوری لبنان را در جریان وضعیت امنیتی منطقه عملیاتی جنوب و اقداماتی که با هماهنگی ارتش لبنان برای حفاظت از ثبات منطقه در پیش گرفته شده‌اند، قرار داد و به بحث و گفت‌وگوهای اخیر در شورای امنیت درباره آینده نیروهای یونیفل، ماموریت‌های محول شده به آنها و نیز عملکرد کمیته نظامی سه‌جانبه لبنان-سازمان ملل-اسرائیل که نشست‌هایی را به صورت دوره‌ای برای بررسی تحولات امنیتی در دفتر یونیفل برگزار می‌کند، پرداخت.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

درخواست ماکرون از نتانیاهو برای لغو طرح الحاق

پَرنیوز

ادامه رایزنی‌های بین المللی برای حل بحران لیبی/ دولت وفاق ملی: حفتر دنبال “کودتا” است

پَرنیوز

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی: روابط ما با جهان عربی به صلح با فلسطینی‌ها وابسته نیست

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.