اخبار سیاسی

تاکید یک عضو کمیسیون آموزش بر فراهم‌کردن زیرساخت‌های لازم برای زوج و فرد شدن مدارس

رضا حاجی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، درباره موضوع امکان زوج و فرد شدن حضور دانش‌آموزان در مدارس گفت: بسترها و زمینه‌ این موضوع هنوز فراهم نشده است. به همین دلیل آموزش و پرورش و مسئولین امر باید ابتدا بستر این موضوع را فراهم کنند و سپس بستر زوج و فرد شدن مدارس را فراهم کنند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه امکانات اینترنتی در خیلی از مناطق کشور فراهم نیست، ادامه داد: ابتدا باید بررسی کنیم در حوزه فضای مجازی و اینترنت به چه میزان در کشور بسترها و امکانات را فراهم کرده‌ایم. موضوع زوج و فرد شدن حضور دانش‌آموزان در مدارس و بهره‌مندی دانش آموزان از امکانات اینترنتی برای امکانات شهری مشکلی ندارد ولی دانش‌آموزان در آن مناطقی که دسترسی به اینترنت وجود ندارد باید در این حوزه چه کنند؟

حاجی پور با بیان اینکه امکانات اینترنتی برای برخی از خانواده‌ها و دانش‌آموزان فراهم نیست، اضافه کرد: اگرچه ممکن است این خانواده‌ها به امکانات سخت‌افزاری همچون تلفن همراه هوشمند دسترسی داشته باشند ولی باید بررسی کنیم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات چه امکاناتی را در حوزه اینترنت برای مناطق فراهم کرده است تا دانش‌آموزان بتوانند در آن سه روزی که در منزل حضور دارند ارتباط لازم آموزشی و تحصیلی را با معلم خود متصل نگه دارند.

نماینده مردم آمل در مجلس در پایان تاکید کرد: تاکید من بر توجه به زیرساخت‌ها و امکانات این موضوع است. در موضوع انتخابات اخیر هم در برخی مناطق انتخابات به صورت مکانیزه و الکترونیک برگزار شد، ولی در برخی مناطق به دلیل مشکلات زیرساختی و نبود اینترنت این کار صورت نگرفت. تا زیرساخت‌ها آماده نشود، آغاز این موضوع صحیح نخواهد بود.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

اختصاص ۶۰۰ میلیارد تومان جهت پرداخت مطالبات پرستاران پرتلاش و فداکار

پَرنیوز

تمرکز بر تهاتر از برنامه‌های جدید ستاد اقتصادی وزارت خارجه است

پَرنیوز

موافقت الکاظمی با بازگشایی مرزهای شلمچه و سومار

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.