اخبار بین الملل

دیاب خواستار مصون ماندن لبنان از پیامدهای منفی تحریم‌های سوریه شد

به گزارش ایسنا، حسان دیاب،‌ نخست وزیر لبنان طی سخنرانی در کنفرانس بروکسل با عنوان “حمایت از آینده سوریه و منطقه” که به صورت مجازی برگزار شد، خواستار تضمین عدم تاثیر این پیامدها بر راه‌های ارتباطی تجاری و اقتصادی با خارج و به تبع آن نابودی تلاش‌های این کشور برای برون رفت از بحران کنونی‌اش شد.

نخست وزیر لبنان از تصمیم کشورش برای ادامه همکاری با سازماندهندگان کنفرانس در راستای کاهش رنج آوارگان و پناهجویان سوری و تقویت توانمندی‌های کشورهای میزبان خبر داد.

وی اشاره کرد:‌ لبنان میزبان بیشترین تعداد آوارگان سوری در مقایسه با جمعیتش در جهان است.

دیاب تصریح کرد: دولت تلاش خستگی‌ناپذیری برای احیای اقتصادی از طریق طرح حل و فصل مشکلات مربوط به اقتصاد و مشکلات مالی ریشه‌ای صورت داده و مذاکرا ت رسمی را با صندوق بین‌المللی پول در تاریخ 13 ماه مه برای تجلی یک برنامه فراگیر کمک به لبنان آغاز کرد.

دیاب به نیاز فوری مالی و تکنولوژیکی برای کاهش بار مشکلات لبنانی‌ها و آوارگان سوری اشاره کرد و گفت: روندهای اقتصادی کشورهای مشرق به هم تنیده هستند و تاثیر تحولات آتی سوریه بر اقتصادهای کشورهای دیگر ادامه خواهد یافت.

او خواستار راه حل پایدار براساس قطعنامه‌های بین‌المللی برای آوارگان سوری شد تا بتوانند عزت‌مندانه به کشورشان بازگردند.

او تاکید کرد، نباید مساله حل سیاسی بحران سوریه را به بازگشت آوارگان ربط داد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا نیروهایش را در عراق کاهش داد

پَرنیوز

گانتس در جواب نتانیاهو: از انتخابات چهارم نمی‌ترسم

پَرنیوز

ترکیه: عربستان صلاحیت محاکمه قاتلان خاشقجی را ندارد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.