اخبار بین الملل

نیمی از کارمندان دیپلماتیک هند و پاکستان به کشورهایشان برگشتند

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه اکسپرس هند، کمیسیون عالی پاکستان اعلام کرد: ۳۹ تن از کارمندان این کمیسیون با خانواده‌هایشان از طریق گذرگاه مرزی واگه به کشور بازگشتند. همچنین ۲۸ عضو کمیسیون عالی هند نیز به همراه خانواده‌های خود از طریق همین منطقه مرزی به هندوستان رفتند.

این اقدام یک هفته پس از آن صورت گرفت که هند از دولت پاکستان خواست تا تعداد کارمندان در کمیسیون عالی خود در دهلی‌نو را به نصف کاهش دهد و اعلام کرد که همین کار را در اسلام‌آباد انجام می‌دهد.

این تحولات پس از آن رخ می‌دهد که کارمندان کمیسیون عالی هند توسط مقام‌های پاکستان بازداشت و تنها پس از اعتراض دولت هند آزاد شدند. ماه گذشته میلادی نیز، هند دو مقام کمیسیون عالی پاکستان را بابت جاسوسی در دهلی‌نو اخراج کرده بود.

۱۰ ماه پیش، پاکستان سطح روابط دوجانبه با هند را کاهش داد؛ این اقدام پس از آن انجام شد که دهلی‌نو وضعیت ویژه اعطایی در منطقه جامو و کشمیر را طبق ماده ۳۷۰ قانون اساسی خود لغو کرد. پس از آن، هند هم اقدام مشابهی انجام داد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا نیروهایش را در عراق کاهش داد

پَرنیوز

گانتس در جواب نتانیاهو: از انتخابات چهارم نمی‌ترسم

پَرنیوز

ترکیه: عربستان صلاحیت محاکمه قاتلان خاشقجی را ندارد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.