اخبار بین الملل

واکنش وزارت خارجه سوریه به نشست بروکسل

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: نشست بروکسل درباره سوریه و نتایج آن ادامه سیاست‌های خصمانه آمریکا، اتحادیه اروپا و نظام‌های وابسته به آن‌ها علیه سوریه است؛ سیاست‌هایی که شکستشان ثابت شده است.

در این بیانیه آمده است: این نظام‌ها از تروریسم حمایت کرده و خون سوری‌ها را ریختند، دستاوردهایشان را به باد دادند،  نفت و گندم و منابع و آثار باستانی‌شان را به سرقت بردند، در روند بازسازی کشور و بازگشت آوارگان کارشکنی کردند و تحریم‌هایی را علیه مردم اعمال کردند. این نظام‌ها هرگز نمی توانند ادعا کنند که از مردم سوریه حمایت می‌کنند و هرگز نمی‌توانند جنایت‌های خود را پشت نقاب دروغین کمک انسانی پنهان کنند.

در این بیانیه آمده است: ما چنین نشست‌هایی را محکوم و آن را مداخله آشکار در امور داخلی سوریه می‌دانیم. تنها کمکی که این نظام‌ها می‌توانند به سوریه بکنند توقف حمایت از تروریسم و احترام به حاکمیت سوریه و عدم مداخله در امور داخلی آن است. سوری‌ها با امکانات خودشان می‌توانند با محاصره اقتصادی ظالمانه و تحریم‌های یکجانبه غیرقانونی مقابله کنند. آینده سوریه را خود مردم تعیین می‌کنند. فشارهای سیاسی و اقتصادی هرگز در گرفتن اراده آزاد سوری‌ها موفق نخواهد شد.

بروکسل سه‌شنبه میزبان نشستی درباره کمک انسانی به سوریه با نظارت سازمان ملل و اتحادیه اروپا بود. در  این نشست اتحادیه اروپا متعهد به پرداخت ۲.۳ میلیارد دلار برای حمایت از سوریه شد اما در عین حال شروطی را برای لغو تحریم‌ها گذاشت.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا نیروهایش را در عراق کاهش داد

پَرنیوز

گانتس در جواب نتانیاهو: از انتخابات چهارم نمی‌ترسم

پَرنیوز

ترکیه: عربستان صلاحیت محاکمه قاتلان خاشقجی را ندارد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.