اخبار بین الملل

بسته حمایتی کروناویروس آمریکا شامل میلیاردها دلار تسلیحات است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اقدام حمایتی جمهوری خواهان شامل میلیاردها دلار برای خرید جنگنده های اف ۳۵ ، هلی کوپترهای آپاچی و نفربر هایی است که لابی قدرتمند دفاعی واشنگتن به دنبال آن است.در کل این طرح ۸ میلیارد دلار به سیستم تسلیحاتی پنتاگون تزریق می کند اما توسط مقاطعه کاران دفاعی نظیر بویینگ، لاکهید مارتین و جنرال دینامیکز، شرکت هایی که در صدر صنایع نفوذی واشنگتن هستند.    

این لایحه که از سوی ریچارد شلبی، رئیس کمیته اعتبارات سنا مطرح شد، به حساب‌های کشتی سازی پنتاگون، سیستم های تقویت کننده موشکی در کالیفرنیا و آلاسکا ۲.۲ میلیارد دلار تزریق می‌کند و حدود ۱.۴ میلیارد دلار سهم برای کمپانی لاکهید مارتین به منظور ساخت هواپیماهای ترابری سی-۱۳۰ و جنگنده‌های اف-۳۵ می‌پردازد. همچنین برخی از جنگنده‌های اف-۳۵ نیز به واحد گارد ملی هوایی در آلاباما ارسال می‌شود.

در برخی از موارد، شلبی پیشنهاد احیای هزینه‌های کاهش یافته توسط دولت معادل ۴.۴ میلیارد دلار برای کمک به ساخت دیوار مرزی با مکزیک  را مطرح کرده است. 

بسته ۸ میلیارد دلاری خرید تسلیحات در واقعی بخشی از سهم ۲۹/۴ میلیارد دلار بودجه دفاعی از بودجه یک تریلیون دلاری اختصاص یافته برای مقابله با کروناویروس است که توسط کاخ سفید اعلام شد. 

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

اعلام حکم دادگاه ترور رفیق حریری به تعویق افتاد

پَرنیوز

وزیر کشور لبنان: نتایج تحقیقات شفاف اعلام خواهد شد

پَرنیوز

اعلام عزای عمومی در فلسطین

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.