اخبار بین الملل

ترامپ: چهار سال پیش اوباما را شکست دادم!/کاربران اینترنت: یا متوهمی یا مست یا سالخورده!

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ در ۳۰ ژوئیه (۹ مرداد) ضمن بازنشر توییتی، به باراک اوباما کنایه زد و نوشت: “چهار سال پیش اوباما را شکست دادم، او سخت‌تر از هیلاری حقه‌باز کار کرد، بار دیگر هم این کار را انجام خواهیم داد!” این بازنشر در پاسخ به توییتی بود که نوشته بود: “سخنرانی تبلیغاتی تفرقه‌انداز و به شدت دروغ: انتقاد تاکر کارلسون از اوباما به خاطر سیاسی کردن خاکسپاری جان لوئیس.”

اندکی پس از واکنش ترامپ به این توییت، بازنشر ترامپ، ۱۰ هزار بازنشر و ۳۶ هزار و ۵۰۰ لایک دریافت کرد. چنان که انتظار می‌رفت، جمله ترامپ مبنی بر شکست دادن ۴ سال قبل اوباما، چندان به مذاق دنبال‌کنندگان ترامپ در توییتر خوش نیامد و آن‌ها در توییت‌های خود، وی را به خاطر این جمله به سالخوردگی و هذیان‌گویی متهم کردند.

یکی از کاربران نوشت: “اوباما چهار سال پیش در انتخابات نامزد نبود. شما یا متوهم شدید، یا مست هستید یا سالخورده یا کاملا از زندگی دست شسته‌اید. برو مشاوره ای نژادپرست.” کاربر دیگری هم نوشت: “مگر دو دوره ریاست اوباما تمام نشد؟ من گیج شدم.”

سخنان باراک اوباما در مراسم تدفین جان لوئیس همچنین واکنش‌های دیگری از سوی ترامپ داشت.

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد بیشتر از باراک اوباما- زمانی که بر سر کار بود- برای اقلیت‌ها کار انجام داده است. این اظهارات پس از آن مطرح شد که رئیس جمهور سابق گفت، دولت کنونی در حال سرکوب رأی‌دهندگان اقلیت است.

به گزارش روزنامه “ایندیپندنت”، دونالد ترامپ روز جمعه پیش از خروج از کاخ سفید به مقصد “تامپا” واقع در فلوریدا، در پاسخ به سؤال خبرنگاران که از واکنش او به اظهارات اخیر اوباما پرسیده بودند، چند کلمه‌ای با خبرنگاران صحبت کرد و گفت: او (اوباما) برای اقلیت‌ها نقش بدی ایفا کرد. من نسبت به او کارهای بسیار بیشتری برای اقلیت‌ها کردم.

باراک اوباما روز پنجشنبه در حین سخنرانی در مراسم تدفین “جان لوئیس”- از نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا که ۱۷ ژوئیه (۲۷ تیر) درگذشت- به طور غیرمستقیم، دولت کنونی آمریکا و “افراد در قدرت” را به سرکوب رأی‌دهندگان متهم کرد.

اوباما گفت: اما در حالی که ما اینجا نشسته‌ایم، آن‌هایی که بر سر قدرت هستند بیشترین تلاش خود را می‌کنند تا مردم را از رأی دادن منصرف کنند- از طریق بستن مکان‌های رأی‌دهی و هدف قرار دادن اقلیت‌ها و دانش‌آموزان با قوانین محدودکننده شناسایی؛ و از این طریق به حقوق رأی ما با دقت حمله می‌کنند. آن‌ها حتی سرویس پستی را در انتخاباتی که قرار است از طریق برگه‌های رأی ارسال شده از طریق پست به مردم به منظور جلوگیری از مریض شدن آن‌ها برگزار شود، تضعیف می‌کنند.

دونالد ترامپ در پاسخ به اوباما، مدعی شد که برای “هر گروهی” در آمریکا بیشتر از زمان بر سر کار بودن اوباما، کار انجام داده است.

وی اظهار کرد: شما خواهید دید که من نقش بهتری را نسبت به اوباما برای آفریقایی آمریکایی‌ها، آسیایی آمریکایی‌ها، زنان و هر گروهی که شما فکر کنید، ایفا کردم. بسیار بهتر از اوباما!

ترامپ به عنوان شاهدی برای ادعاهای خود، به نرخ‌های بیکاری پیش از آسیب ویروس کرونا اشاره و تصریح کرد: اگر به ارقام قبل از شیوع بیماری نگاه کنید، متوجه خواهید شد. آن آمار و ارقام به زودی بازمی‌گردند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

اعلام حکم دادگاه ترور رفیق حریری به تعویق افتاد

پَرنیوز

وزیر کشور لبنان: نتایج تحقیقات شفاف اعلام خواهد شد

پَرنیوز

اعلام عزای عمومی در فلسطین

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.