اخبار بین الملل

روزنامه “الحدث”: اسرائیل تصمیم گرفته نیروهای حزب‌الله لبنان را در سوریه هدف قرار ندهد

به گزارش ایسنا، روزنامه “الحدث” فلسطین به نقل از برخی منابع اسرائیلی نوشت: دولت اسرائیل امروز (شنبه) از طریق سازمان ملل پیام جدیدی را برای حزب‌الله لبنان ارسال کرد.

به گفته این منابع، رژیم صهیونیستی اعلام کرد، از هدف قرار دادن نیروهای حزب‌الله در سوریه به شکل قطعی خودداری خواهد کرد.

طبق اظهارات منابع یاد شده، در این پیام آمده است: هرگونه حمله‌ای که حزب‌الله به اهداف اسرائیلی آغاز کند، با یک حمله شدید و قدرتمند علیه شش هدف حساس این حزب پاسخ داده خواهد شد.

پیشتر شبکه ماهواره‌ای “i۲۴news” اعلام کرده بود، بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به ارتش این رژیم دستور داد، در صورتی که حزب‌الله لبنان دست به هرگونه حمله‌ای در پاسخ به کشته شدن یکی از افسران خود در حمله هوایی اسرائیل به نزدیکی دمشق بزند، زیرساخت‌های مهم لبنان را منهدم کند.

طبق گزارش این شبکه ماهواره‌ای اسرائیلی، گانتس این دستورات را در جلسه روز پنج‌شنبه با حضور آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل و جمعی از فرماندهان ارشد این ارتش صادر و تاکید کرد: اگر حزب‌الله هرگونه حمله‌ای را آغاز کند، شاهد پاسخ بی‌سابقه اسرائیل علیه لبنان، زیرساخت‌ها و تاسیسات حساس آن خواهد بود.

ارتش رژیم صهیونیستی دوشنبه گذشته مدعی شد که تعدادی از نیروهای وابسته به حزب‌الله لبنان وارد مناطق اشغالی شده‌اند و نیروهای این ارتش عملیات خرابکارانه آنها در منطقه کوه روس واقع در مرزهای مشترک با لبنان را خنثی کرده‌اند.

اما حزب‌الله با انتشار بیانیه رسمی اعلام کرد: تمامی ادعاهای رسانه‌های دشمن درباره خنثی کردن یک عملیات نفوذ از خاک لبنان به فلسطین اشغالی و نیز ادعای آنها درباره کشته و زخمی شدن نیروهای مقاومت در بمباران اطراف پایگاه‌های اشغالگران در مزارع شبعا کاملا نادرست بوده و تنها تلاشی برای ساختن پیروزی‌های خیالی و دروغین برای خود است.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

اعلام حکم دادگاه ترور رفیق حریری به تعویق افتاد

پَرنیوز

وزیر کشور لبنان: نتایج تحقیقات شفاف اعلام خواهد شد

پَرنیوز

اعلام عزای عمومی در فلسطین

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.