اخبار فرهنگی

آخرین وضعیت بارش‌ها در ایران

به گزارش تابناک به نقل از فارس، معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۶ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای ۵ درجه خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

محمد اصغری، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز و فردا در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان و در برخی مناطق گیلان، غرب مازندران و زاگرس مرکزی در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، جنوب شرق لرستان و چهارمحال و بختیاری رگبار پراکنده پیش بینی می‌شود. در همین مدت وزش باد شدید را در شرق و شمال شرق کشور داریم.

وی ادامه داد: روز سه شنبه ۲۵ شهریور در اردبیل، گیلان، ارتفاعات البرز مرکزی، غرب مازندران و شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت داریم.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز چهارشنبه ۲۶ شهریور در سواحل خزر دما ۴ تا ۶ درجه کاهش می‌یابد، همچنین بارش باران و وزش باد در استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران پیش بینی می‌شود.

اصغری در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری، گاهی با وزش باد پیش بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما روز دوشنبه در پایتخت ۳۱ و ۱۹ درجه خواهد بود.

وی اضافه کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۶ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای ۵ درجه خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهر ۹۸) تا ۱۷ شهریور امسال ۲۹۷.۵ میلیمتر ثبت شد. میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی ۳۱۷ میلیمتر بود، بنابراین بارش سال جاری ۶.۱ درصد کمتر از سال گذشته است.

اصغری افزود: میانگین بلندمدت بارندگی کشور در مقطع زمانی که ذکر شد ۲۳۰.۱ میلیمتر بوده است که بارش‌های سال جاری ۲۹.۳ درصد بیشتر از سال بلندمدت (۵۰ سال) است.

نوشته های مرتبط

انگور و کشمش ملایر

پَرنیوز

«زبان عربی» چه تغییر مهمی در «زبان فارسی» ایجاد کرده؟

پَرنیوز

کرونا در ایران: بچه‌ها بیاین، دوباره شلش کردن!

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.