اخبار فرهنگی

آلودگی شدید هوا در پورتلند آمریکا

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما از بنگاه خبری کی جی دابلیو وابسته به شبکه تلویزیونی ان بی سی، وضعیت هوای پورتلند در آمریکا بسیار خطرناک شده است.

آب و هوای پورتلند در ایالت اورگان آمریکا بسیار بد شده است. آلودگی هوا در این منطقه به حدی زیاد است که آسمان این منطقه سیاه شده است. این آلودگی هوا ناشی از حریق گسترده‌ای است که در جنگل‌های این ایالت بروز کرده است. دانشمندان درباره ادامه این شرایط آب و هوایی در پورتلند هشدار داده اند.

شدت دود به حدی زیاد است که تنفس را بسیار سخت کرده است و انسان را خفه می‌کند. وضعیت هوای این منطقه برای بسیاری از ساکنان پورتلند بویژه گروه‌های آسیب پذیر، خطرناک شده است. دانشمندان به مردم در این ایالت توصیه می‌کنند که از خانه خارج نشوند و پنجره‌های خانه هایشان را ببندند. تنفس چنین هوایی بسیار خطرناک است.

کارشناسان به مردم توصیه می‌کنند که در صورت الزامی بودن خروج از خانه، حتما ماسک‌های ویژه‌ای بزنند تا از آسیب‌های جدی بعدی در دستگاه تنفسی خود جلوگیری کنند.

نوشته های مرتبط

فهرست جدید تحریم های آمریکا علیه ایران با بیانیه ترامپ و وزارت خزانه داری/ 27 نهاد و شخص در فهرست تحریم ها

پَرنیوز

هشدار سفارت آمریکا در منامه به شهروندان آمریکایی

پَرنیوز

پادشاه بحرین: توافق با تل آویو علیه هیچ کشوری نیست

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.