اخبار بین الملل

ائتلاف آمریکایی: تمام تحرکات با هماهنگی دولت بغداد خواهد بود

به گزارش ایسنا، سرهنگ واین ماروتو، سخنگوی نیروهای ائتلاف آمریکایی مدعی مقابله با داعش به رادیو سوا گفت: ائتلاف آمریکایی متعهد به شکست داعش و ممانعت از انجام فعالیت‌های تروریست‌ها بوده و به تعهداتش به حمایت از شرکا در عراق و سوریه ادامه می‌دهد.

او افزود: ما به ارائه مشورت‌ها و توصیه‌ها حول برنامه‌ریزی عملیات و تبادل داده‌های اطلاعاتی ادامه می‌دهیم و در صورتی‌که از ما درخواست انجام حملات هوایی شود انجام خواهیم داد از این رو با دولت عراق همکاری می‌کنیم و همه اقدامات ما با هماهنگی بغداد خواهد بود.

ماروتو به نقشی که حملات ۱۱ سپتامبر در تقویت مشارکت جامعه جهانی در جنگ علیه تروریسم داشت، اشاره کرد.

او در این باره گفت: این حملات بر ما تاثیر داشتند و حدود ۸۰ کشور را مصمم به مقابله با داعش برای تضمین عدم تکرار وقوع این حملات کردند.

فرماندهی مرکزی عملیات روز چهارشنبه از کاهش نیروهایش در عراق و رساندن آنها از ۵۲۰۰ سرباز به ۳۰۰۰ نیرو در ماه سپتامبر جاری خبر داد.

کنت مک‌کنزی، فرمانده ستاد مرکزی آمریکا از بغداد با اذعان به پیشرفت گسترده نیروهای عراقی و مشورت و هماهنگی با دولت عراق و شرکای ائتلاف گفت، آمریکا نیروهای نظامی خود را در عراق کاهش داد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

سوء استفاده داعش از فساد ارز در عراق

پَرنیوز

الکاظمی: سوء مدیریت دلیل بلایایی است که داعش بر سر عراقی‌ها آورد

پَرنیوز

دادگاه کالیفرنیا ممنوعیت دانلود وی‌چت در آمریکا را به حالت تعلیق درآورد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.