اخبار بین الملل

ابتلای یکی از کارمندان کاخ سفید به کرونا در پی مراسم امضای توافقات سازش

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی، کایلی مک‌انانی، سخنگوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه تاکید کرد: این فرد که به بیماری کرونا مبتلا شده بر نشست حضوری تعدادی از رهبران جهان که روز سه‌شنبه در کاخ سفید صورت گرفت، تاثیری نداشته است.

مک‌انانی در کنفرانسی خبری از اظهارنظر درباره اینکه آیا کارمندی از کاخ سفید به کووید ۱۹ مبتلا شده یا خیر امتناع کرد و گفت: من اظلاعات پزشکی شخصی افراد را به اشتراک نمی‌گذارم.

اما دونالد ترامپ عصر سه‌شنبه در جریان کنفرانسی خبری در کاخ سفید گفت: شب گذشته برای نخستین بار از این موضوع مطلع شدم و این آمار بسیار کوچک و اندکی از شمار مبتلایان در کاخ سفید است.

ترامپ سپس از مک‌انانی که در کنار وی قرار داشت خواست تا اطلاعاتی را که می‌تواند به اشتراک بگذارد.

مک‌انانی گفت: ما هویت افراد را فاش نخواهیم کرد. اما این مساله بر رویداد روز سه‌شنبه تاثیری نگذاشته و هیچ خبرنگاری اطراف فرد مبتلا نبوده است.

ترامپ نیز تاکید کرد: فرد مبتلا به ویروس کرونا، فرد نزدیکی به من نبوده است.  

مک‌انانی به ترامپ گفت که تنها نتیجه تست کرونای یک کارمند مثبت بوده است.

ترامپ تاکید کرد: تنها یکی از کارمندان کاخ سفید به بیماری کرونا مبتلا شده  و آن مقام فرد نزدیکی به من نبوده است.

کاخ سفید روز سه‌شنبه میزبان مراسم امضای توافقات عادی‌سازی روابط دیپلماتیک میان اسرائیل و دو کشور عربی بود. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به همراه رهبران امارات و بحرین شخصا در این رویداد حضور داشتند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

عون: جهان اسرائیل را به عدم نقض حاکمیت لبنان وادار کند

پَرنیوز

تاکید کویت بر ادامه “روابط برادرانه” با قطر

پَرنیوز

سعودی‌های در تبعید حزب سیاسی اپوزیسیون را تاسیس کردند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.