اخبار بین الملل

ابراهیم منیر قائم‌ مقام اخوان المسلمین مصر شد

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه الجزیره، به دنبال بازداشت محمود عزت، از رهبران اصلی گروه اخوان المسلمین  و قائم مقام این جماعت، طلعت فهمی، سخنگوی اخوان المسلمین اعلام کرد که این گروه ابراهیم منیر را به عنوان قائم مقام خود تعیین کرده و وی اکنون مسئول اول اخوان المسلمین است.

وی با اشاره به بیانیه دوشنبه ابراهیم منیر، گفت: بیانیه منیر کاملا واضح بود؛ یک مرحله جدید وجود دارد که همه ما برای آن تلاش می‌کنیم.

ابراهیم منیر، دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در سایه شرایط جدید و بازداشت محمود عزت تصمیم به آغاز مرحله جدیدی از فعالیت اخوان المسلمین گرفته است.

نیروهای امنیتی مصر هفتم شهریور محمود عزت از رهبران اصلی گروه اخوان المسلمین  و قائم مقام این جماعت و مسئول سازمان بین‌المللی آن را دستگیر کردند.

وزارت کشور مصر از محود عزت به عنوان مسئول اول تاسیس جناح مسلحانه اخوان المسلمین و مسئول مدیریت عملیات‌های تروریستی و تخریبی پس از انقلاب ۳۰ ژوئن نام برده شده است.

محمود عزت ۲۰ اوت ۲۰۱۳ پس از بازداشت محمد بدیع، رهبر اخوان ‌المسلمین به دنبال کشتار معترضان در دو میدان رابعه العدویه و النهضه در قاهره، به عنوان قائم مقام بدیع رهبری گروه اخوان ‌المسلمین را به دست گرفت.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

“قدس بزرگ”؛ پروژه غیرعلنی رژیم صهیونیستی

پَرنیوز

جنبش امل: اظهارات اخیر ماکرون “اشتباه سیاسی” بود

پَرنیوز

ارمنستان مدعی انهدام جنگنده خود توسط جنگنده اف-۱۶ ترکیه شد؛ آنکارا تکذیب کرد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.