اخبار سیاسی

اختلاف برداشت ها از متون دینی نباید به وحدت مسلمانان خدشه وارد کند

حجت الاسلام حاتمیان امروز سه شنبه (25 شهریور) در همایش اهل بیت در نگاه پیروان امام شافعی در شهرستان سقز اظهار کرد: همه امت اسلامی نسبت به صاحت اهل بیت ارادت دارند و همواره به آن محبت می وررند.

وی با بیان اینکه اهل بیت به عنوان محور همبستگی و اتحاد امت اسلامی، رشته اتصال در میان همه برادران سنی و شیعه محبان اهل بیت ایجتد کرده است، افزود: کوچکترین خدشه در یین برادران اهل سنت و تشیع وجود ندارد و همه آنها محبان اهل بیت هستند.

 حجت الاسلام حاتیمان به نهضت عاشور به عنوان برگ زرینی در بین اهل بیت اشاره کرد گفت: پرچم دار این حادثه بزرگ فرزند رسول الله است و همه آزادگان بدون پیش داوری در باره‌ی آرمان های مقدس امام حسین به آن افتخار کردند.

وی اضافه کرد: امام حسین برای همه امت اسلام است و تمام مسلمانان به سیره آن حضرت افتخار می کنند که حسین فرزند رسول است و هر آزاد اندیشی که امام حسین را بشناسد به ایشان محبت می ورزد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با اشاره به اینکه حضرت امام حسین به خداوند گفت، مسیری را برای من قرار بده که رضای تو در آن باشد، یادآور شد: هدف اصلی امام حسین این بود که سنن پیامبر و احکام شریعت در میان مسلمان اعمال شود تا امت اسلامی در مسیر رشد و بالندگی قرار گیرند.

وی گفت: آنچه در فرهنگ مسلمانان روی پاسداشت و حفظ نهضت عاشورا است برای حفظ آرمان امام حسین و احیای دین در جامعه و مبارزه با فساد است و این آرمان ها برای احیای جامعه ارزشمند و تباهی ها و فسادها را ریشه کن می کند.

وی خطاب به ماموستایان و مبلغان دینی این شهرستان یادآور شد: رسالت شما به عنوان مبلغان دینی و ترویج راه و روش پیامبر و اهل بیت، حرکت در مسیر اهل بیت و روشنگری و تثبیت آیات الهی در جامعه است لذا نهضت های عاشورا و سیره اهل بیت برای جوانان ارزشمند و مبارک است.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

روحانی: حفظ نشاط جامعه در گروی توجه به ورزش و گردشگری است

پَرنیوز

سومین فهرست صادرکنندگان متخلف به قوه قضاییه ارسال شد

پَرنیوز

بیانیه جبهه جهادگران ایران اسلامی برای هفته دفاع مقدس

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.