اخبار بین الملل

اخراج رئیس پلیس روچستر در پی مرگ مردی سیاه‌پوست در نیویورک

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، تصاویر ویدیویی که خانواده دنیل پرود منتشر کردند، نشان می‌دهد که پلیس این مرد سیاه‌پوست آمریکایی را روی زمین خواباندند، کیسه‌ای به سر او کشیدند و باعث خفگی او شدند.

لاولی وارن، شهردار روچستر دوشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد: امروز آخرین روز کاری رئیس پلیس است. همچنین دو مقام دیگر به مدت ۳۰ روز بدون حقوق از شورای همکاری شهری روچستر تعلیق شدند.

پیش از آنکه دنیل پرود بازداشت شود، خانواده او در تماس با فوریت‌های پلیس تاکید کردند که این عضو خانواده آنها از بحران روانی رنج می‌برد. شهردار روچستر خواستار بررسی فدرالی این پرونده شد.

این تصاویر دلخراش سوالاتی را درباره احتمالا لاپوشانی حقیقت ایجاد کرد و روچستر به تازه‌ترین کانون اعتراضات تابستانی علیه نابرابری نژادی و خشونت پلیس تبدیل شد که در ابتدا با مرگ جورج فلوید در ۲۵ مه به دست پلیس مینیاپولیس به راه افتاد.

شهردار روچستر همچنین گفت: ما یک مشکل فراگیر در اداره پلیس روچستر داریم، مساله‌ای که همه چیز را از دریچه درجه می‌نگرد نه شهروندانی که ما به آنها خدمت می‌کنیم. این نشان می‌دهد که مرگ آقای پرود آنچنان که باید جدی گرفته نشده بود. تیم کورتین از شورای همکاری شهری و جاستین روج، مدیر ارتباطات هم بابت ناکامی در اقدام، اطلاع‌رسانی و اطاعت از سیاست‌ها و فرایندها تعلیق شدند. این تصمیم پس از مشاهده یک گزارش داخلی از این پرونده گرفته شد.

او افزود: دیگر نمی‌توانیم اجازه دهیم مرد یا زنی بی‌دلیل در بازداشت پلیس جان بدهد، همینطور نمی‌توانیم اجازه دهیم بررسی این پرونده آنقدر با بی‌توجهی که در این پرونده شاهد آن بودیم، انجام شود. من همچنین از دفتر دادستانی کل می‌خواهم تا تحقیقاتی درباره با نقض حقوق مدنی دنیل پرود انجام دهد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

تماس تلفنی ماکرون با ولیعهد ابوظبی

پَرنیوز

یکی از خطرناک‌ترین سرکرده‌های داعش در عراق بازداشت شد

پَرنیوز

افشاگری زندانیان زن آمریکایی از عقیم سازی اجباری در زندان‌ها

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.