اخبار بین الملل

استقرار سامانه موشکی آمریکا در شمال عراق

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری بغداد الیوم، این منبع امنیتی اعلام کرد، یک شرکت متخصص آمریکایی که به توسعه پایگاه حریر واقع در شهرستان «شقلاوه» در استان اربیل مشغول بود، چند ماه پیش به علت شیوع ویروس کرونا فعالیت خود را متوقف کرد.

منبع مذکور همچنین اعلام کرد، این شرکت آمریکایی فعالیت خود را مجدداً از سرگرفته است و سامانه‌ دفاع موشکی نصب و استحکامات نظامی و توسعه باند فرود فرودگاه نظامی «شقلاوه» که به پایگاه «حریر» متصل شده صورت گرفته است.

طبق گزارش این منبع امنیتی در استان اربیل، هیچ سرباز آمریکایی از پایگاه حریر خارج نشده‌ است و دوره‌های آموزشی نیروهای منتسب به سرویس‌های امنیتی و نیروهای پیشمرگه ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود که اقدامات مربوط به توسعه پایگاه در اوایل سال آتی میلادی تکمیل شود.

پایگاه نظامی «حریر» واقع در اقلیم کردستان عراق، یکی از بزرگترین پایگاه‌های آمریکایی در عراق و خاورمیانه است که هزاران سرباز آمریکایی و نیروی نظامی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش تحت امر واشنگتن در آن مستقر هستند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

برهم صالح درباره آسان‌گیری در بازخواست مسؤولان فاسد هشدار داد

پَرنیوز

تردید در کوزوو و صربستان بر سر توافق “صلح” با میانجیگری ترامپ

پَرنیوز

پوتین: تصمیم سال ۲۰۰۲ بوش ما را مجبور به تولید سلاح های مافوق صوت کرد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.