اخبار بین الملل

اسماعیل هنیه از محتوای پیام کوشنر به حماس پرده برداشت

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس یکشنبه شب در سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد، دولت آمریکا در راستای تلاش برای اجرای طرح معامله قرن به دنبال باز کردن کانال گفتگویی با رهبری حماس است.

وی افزود، طی ماههای اخیر و و مطرح شدن حرف و حدیث درباره طرح معامله قرن، دفتر جارد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ از برخی از طرف ها خواسته با رهبری حماس صحبت کنند و این طرف ها هم به ما پیام دادند که آماده گفتگو با ما پیرامون وضعیت نوار غزه در هر جایی که تعیین کنیم چه اروپا یا کشورهای عربی هستند.

هنیه گفت: موضع ما این است که هیچ مشکلی برای گفتگو با آمریکایی ها یا هر کشور دیگری نداریم ما فقط هرگونه مذاکره یا گفتگوی مستقیم با اسرائیل را وتو می کنیم.

وی با بیان اینکه حماس از انجام این گفتگو در زمان حاضر عذر خواسته، گفت: هرگونه دیدار محرمانه و علنی را رد کردیم.

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد، خلع سلاح مقاومت فلسطین یکی از اهداف استراتژیک رژیم صهیونیستی است اما با وجود عادی سازی روابط و قرار دادن حماس در لیست “تروریسم” نتوانست مقاومت را خلع سلاح کند چرا که مقاومت در حال رشد و گسترش است.

وی گفت: ما دنبال جنگ در نوار غزه نیستیم اما از آن هراسی هم نداریم. اگر اشغالگر به فکر تجاوز جدیدی علیه غزه باشد، جنگ متفاوت خواهد بود و گروهها و در راس آنها گردان های قسام در چنته خود چیزی دارند که اشغالگر را غافلگیر خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

تونس و آمریکا “طرح نقشه راه” همکاری نظامی را امضا کردند

پَرنیوز

گفت‌وگوی تلفنی اردوغان و امیر جدید کویت

پَرنیوز

نگرانی از شورش در داخل خاندان سلطنتی انگیزه تشکیل حزب اپوزیسیون سعودی است

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.