اخبار بین الملل

اسنودن خواستار پایان دادن جنگ آمریکا با خبر رسانان شد

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وی تأکید کرد که هیچ‌وقت به دنبال عفو از طرف آمریکا نبوده است.

اسنودن در مصاحبه غیرحضوری از مسکو به شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی اظهار کرد: من هم به اندازه بقیه از این موضوع شگفت‌زده شدم. از هیچ طریق، هیچ اتفاقی نیفتاده است. هیچ تماسی از کاخ سفید مربوط به عفو یا چیزی شبیه به آن نداشته‌ام.

او افزود که با این حال، برای دیگر کسانی که محکوم به اقدام جاسوسی شده‌اند، تقاضای عفو می‌کند و این‌طور دلالت کرد که همه می‌دانند محکوم شدن به اقدام جاسوسی، بیانگر این است که یک محاکمه عادلانه، نامحتمل است.

وی ادامه داد: و امروز کسانی در آمریکا هستند که به خاطر انجام کار درست، در زندان به سر می‌برند. به همین خاطر است که باید شاهد این باشیم که دونالد ترامپ یا هر رئیس جمهور دیگری، به جنگ علیه خبر رسانان پایان می‌دهند. او باید “ریالیتی وینر” را به خاطر سعی در افشای دخالت در انتخابات، “دنیل هیل” را به خاطر آشکار کردن آزارها در برنامه هواپیماهای بدون سرنشین، “تری آلبری” را به خاطر سعی در افشای نژادپرستی سیستماتیک در اف‌بی‌آی و سایر کسانی را که لیاقت عفو دارند، عفو کند.

اسنودن درباره اظهارات اخیر ترامپ مبنی بر اینکه یک عفو را در نظر خواهد گرفت، صحبت می‌کرد.

ترامپ در پاسخ به سؤالی درباره اسنودن در یک کنفرانس خبری در ماه اوت گفته بود: مردم بسیار زیادی هستند که معتقدند باید با او (اسنودن) به گونه متفاوتی رفتار شود و سایر مردم فکر می‌کنند او کارهای بسیار بدی انجام داده است. این موضوع را به دقت بررسی خواهم کرد.

ادوارد اسنودن دست به افشاگری مطالب طبقه‌بندی شده آژانس امنیت ملی به واشنگتن پست و گاردین در سال ۲۰۱۳ زد- اما پیشنهاد فروش آن‌ها را نداد. این داده‌ها مربوط به شبکه نظارت داخلی آمریکا بود که به صورت غیرقانونی، دست به گردآوری داده‌های تلفن و وب آمریکایی‌ها می‌کرد.

از آن زمان تاکنون، اسنودن به خاطر اتهام سرقت دارایی دولت و نقض قانون جاسوسی، تحت تعقیب واشنگتن قرار دارد. وی در سال ۲۰۱۴، اجازه سکونت سه ساله در روسیه پیدا کرد و شاهد تمدید آن بود.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

آغاز سخنرانی مجازی ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل

پَرنیوز

آیا بندر حیفا جانشین بندر بیروت می‌شود؟

پَرنیوز

خنثی‌سازی ده‌ها حمله تروریستی علیه شبکه حمل و نقل روسیه طی دو سال گذشته

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.