اخبار بین الملل

اولین مذاکرات صلح مستقیم افغانستان امروز در دوحه

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این خبر در حالی منتشر شد که طرف‌های مذاکره تلاش می‌کنند هم‌زمان با خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان یک دستورکار و برنامه را درباره چگونگی گفت‌وگو درباره یک توافق صلح ارائه کنند.

یک گروه کوچک از مذاکره‌کنندگان از جانب طالبان و دولت کابل در روزهای قبل در دوحه دیدار و درباره اینکه ماهیت مذاکرات چطور باید باشد، گفت‌وگو کردند.

نادر نادری، یکی از مذاکره‌کنندگان ارشد دولت کابل گفت: این گروه از دو طرف به بررسی قوانین و روندهای مربوطه ادامه می‌دهند و آماده می‌شوند تا آن را در نشست عمومی با حضور تیم‌های مذاکره‌کننده دو طرف که امروز برگزار می‌شود، ارائه کنند.

محمد ناعم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در دوحه نیز در تماسی تلفنی با رویترز گفت،‌ این نشست، عمومی است و هیچ مساله خاصی در دستور کار قرار ندارد.

یکی از مقام‌های دفتر ریاست جمهوری افغانستان هم گفت، اولویت اصلی متقاعد کردن طالبان برای توافق آتش‌بس یا کاهش قابل توجه میزان خشونت است.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

تاکید پادشاه اردن بر تلاش جهت حل و فصل سیاسی بحران‌های منطقه

پَرنیوز

بایدن: ما کجا زندگی می کنیم؟

پَرنیوز

حدود ۵۰۰ مقام سابق امنیت ملی رسما از بایدن حمایت کردند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.