اخبار بین الملل

بایدن تاییدیه “ساینتیفیک امریکن” را گرفت

به گزارش ایسنا،‌ به نقل از یاهو نیوز، سردبیران این مجله آمریکایی سرشناس گفتند که احساس “اجبار” برای انجام این کار داشتند چرا که اظهارات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در رد علم، از تغییرات آب و هوایی یا ویروس کرونا، جان ده‌ها هزار آمریکایی را گرفته است.

سردبیران ساینتیفیک امریکن نوشتند: این پاندمی هر کشور و سیستمی را به تقلا می‌اندازد اما انکار علم و تدابیر سلامت عمومی ترامپ در آمریکا فاجعه‌بار بوده است. او بارها در ژانویه و فوریه درباره بروز این بیماری هشدار دریافت کرد اما برای تدوین یک استراتژی ملی به منظور تامین تجهیزات حفاظتی، آزمایش کروناویروس یا تدوین رهنمودهای بهداشتی شفاف کاری صورت نداد.

این سردبیران همچنین گفتند: ترامپ به غلط مدعی است که “هر شخصی بخواهد تست بدهد، می‌تواند.” این امر در مارس صحت نداشت و در طول تابستان هم به حقیقت تبدیل نشد. ترامپ با اختصاص ۲۵ میلیارد دلار برای افزایش نمونه‌گیری که در لایحه آمده بود، تا اواخر ژوئیه مخالفت کرد. این وقفه‌ها به شیوع این بیماری در کشورمان سرعت داد؛ خصوصا در میان جوامع بسیار آسیب‌پذیر که شامل رنگین ‌پوست‌ها می‌شود و آمار مرگ و میر به شکلی نامتناسب نسبت به مابقی جمعیت بالا رفت.

این ماهنامه علمی با تیراژ ۳.۵ میلیون نسخه متعلق به اسپرینگر نیچر، یک آکادمی بین‌المللی و انتشارات علمی است. براساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز، بیش از ۱۹۵ هزار آمریکایی از موارد مرتبط با کووید-۱۹ جان باختند و بیش از ۶.۵ میلیون تن مبتلا شده‌اند.

انتهای پیام  

منبع خبر

نوشته های مرتبط

اعلام جرم جدید ترکیه علیه ۶ مظنون پرونده قتل خاشقجی

پَرنیوز

نشست امنیتی طرف‌های لیبیایی در مصر برای بررسی مسایل مهم

پَرنیوز

پاسخ عجیب تیم بایدن به درخواست ترامپ برای گرفتن تست مواد مخدر

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.