اخبار بین الملل

برگزاری انتخابات محلی در روسیه

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این در حالی است که ناظران، این انتخابات را به منظور تشخیص نشانه‌های نارضایتی عمومی از حزب حاکم روسیه موسوم به حزب “روسیه متحد” در پی مسمومیت یک منتقد کرملین به نام آلکسی ناوالنی زیر نظر دارند.

ناوالنی ۴۴ ساله امیدوار به تضعیف تسلط حزب روسیه متحد بر مناطق این کشور بوده و قبل از آنکه چندی پیش به شدت حالش بد شود از حامیانش خواسته بود در انتخابات علیه این حزب رای دهند.

حزب روسیه متحد که طرفدار ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور است بر سیاست منطقه‌ای در این کشور مسلط است اما انتخابات اخیر در پی سالها نارضایتی عمومی از روند تنزل پیدا کردن دستمزدها و همچنین نارضایتی از عملکرد دولت روسیه در قبال همه گیری کروناویروس برگزار می‌شود.

در این انتخابات که به عنوان امتحانی قبل از انتخابات پارلمانی سپتامبر آتی در نظر گرفته شده، قرار است ۱۸ فرماندار و مجموعه‌ای از اعضای پارلمانهای منطقه‌ای و شوراهای شهرها انتخاب شوند.

رای گیری اولیه از روز جمعه بعد از آنکه مقامها مدت انتخابات را سه روز تعیین کردند شروع شد؛ اقدامی که مورد انتقاد یک نهاد مستقل ناظر انتخابات به نام گولوس قرار گرفت و این سازمان هشدار داد مدت طولانی برگزاری انتخابات کار را برای تشخیص وقوع تقلب از سوی ناظران انتخاباتی در حوزه‌های رای گیری دشوار می‌سازد.

حامیان ناوالنی استراتژی رای دادن هوشمندانه این منتقد کرملین را تبلیغ کرده‌اند و نام هزار سیاستمدار شرکت کننده در این انتخابات را که از نظر آنها قادر به شکست دادن نامزدهای حزب حاکم هستند معرفی کرده و از حامیانشان خواستند به آنها رای دهند.

ده‌ها هم‌پیمان ناوالنی برای کرسی‌های شورای شهر در نووسیبیرسک و تامسک در سیبری نامزد شده و در انتخابات شرکت دارند.

نشانه‌هایی از نارضایتی از کرملین در این مناطق وجود داشته است.

از سوی دیگر تجمعات اعتراضی در شهر خاباروفسک در شرق دور روسیه در فاصله دو ماه بعد از شروع شدن در واکنش به دستگیری فرماندار آنجا ادامه دارد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

نخست‌وزیر سودان: حذف نام خارطوم از لیست سیاه را نباید به عادی سازی ربط داد

پَرنیوز

النجباء: هدف گرفتن هیئت‌های دیپلماتیک را محکوم کردیم نه سفارت آمریکا را

پَرنیوز

عامل حمله تروریستی در نزدیکی دفتر سابق شارلی ابدو اعتراف کرد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.