اخبار فرهنگی

بعضی از بیماران کرونایی حاضر به بستری شدن نیستند

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرسول همتی سه‌شنبه ۲۵ شهریور، در نشست خبری روزانه اعلام وضعیت بیماری کرونا در فارس، گفت: تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان فارس به مرز ۴۸ هزار نفر رسیده است.

ضمن اشاره به افزایش شمار بیماران در روز‌های اخیر، گفت: خوشبختانه در فارس ۹۳ درصد از کل بیماران مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص یا از قرنطینه خانگی خارج شده‌اند.

همتی گفت: از قریب به ۲۷۱ هزار کیت آزمایش شده بیماران دارای علامت یا مشکوک به کرونا، پاسخ ۴۷ هزار و ۹۸۸ مورد مثبت بوده است.

او با بیان اینکه از کل بیمارانی که ابتلای قطعی آن‌ها به کرونا تائید شده است، ۴۴ هزار و ۵۷۶ نفر بهبود یافته‌اند، گفت: متاسفانه تعداد ۹۰۵ نفر از بیماران تسلیم بیماری شده و فوت کرده‌اند.

همتی خاطرنشان کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۹ نفر دیگر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس، جان خود را از دست داده‌اند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های فارس را ۶۱۱ نفر اعلام و اضافه کرد که از این تعداد ۷۱ نفر در بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند.

همتی با بیان اینکه برخی از بیماران در فارس بعد از گرفتن جواب آزمایش از مراکز ۱۶ ساعته یا دریافت برگ ارجاع پزشک خانواده برای بستری به بیمارستان مراجعه نمی‌کنند، گفت: این موضوع موجب نگرانی شدید دست‌اندرکاران حوزه سلامت در فارس شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: کسانیکه از پزشک خانواده یا مراکز ۱۶ ساعته، برگه ارجاع به بیمارستان دریافت می‌کنند، حتما نیازمند بستری تشخیص داده شده‌اند و در صورت اهمال برای مراجعه به مراکز درمانی، جان خود و اعضای خانواده‌شان را با مخاطره مواجه خواهند کرد.

نوشته های مرتبط

کوچ عشایر لک لرستان

پَرنیوز

برداشت برنج در لنجان اصفهان

پَرنیوز

نجباء عراق به تهدید پمپئو پاسخ داد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.