اخبار بین الملل

بورل: اتحادیه اروپا لوکاشنکو را رئیس‌جمهور مشروع بلاروس نمی‌داند

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جوزپ بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه در جلسه پارلمان اروپا گفت: وضعیت برای ما روشن است. ما انتخابات نهم اوت بلاروس را آلوده به تقلب می‌دانیم. بنابراین لوکاشنکو از نظر ما رئیس‌جمهور مشروع نیست.

بورل افزود: تحریم‌های هدفمند در اولین فرصت ممکن باید اتخاذ شوند. امیدواریم این کار تا ۲۵ سپتامبر انجام شود. علاوه بر این، اتحادیه اروپا در شراکت خود با بلاروس تجدیدنظر می‌کند تا معلوم شود کار کدام بخش‌ها را می‌توان متوقف کرد.

این مقام ارشد اتحادیه اروپا همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت، اروپا با تهدید از جانب سه “امپراتوری‌ دوباره ظهوریافته” شامل روسیه، چین و ترکیه روبروست.

جوزپ بورل گفت: اروپا با وضعیتی روبروست که امپراتوری‌ها در حال بازگشت هستند؛ دست‌کم سه مورد از آنها. روسیه، چین و ترکیه در گذشته بزرگ بودند و اکنون با حرکت به سمت کشورهای همسایه خود و همچنین در عرصه جهانی در حال بازگشت هستند.

نماینده عالی اتحادیه اروپا همچنین گفت: ما به دنبال رویارویی با ترکیه نیستیم. ترکیه یک شریک مهم و کلیدی برای اتحادیه اروپاست و نامزد پیوستن به اتحادیه اروپاست. اما واضح است که اکنون این روند در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

تشکیل کمیته‌ نظارت بر درآمدهای نفتی در لیبی

پَرنیوز

هشدار کارشناسان امنیتی غرب درباره بازگشت داعش

پَرنیوز

انتقال عناصر داعش و القاعده به مأرب یمن توسط ائتلاف سعودی

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.