اخبار بین الملل

تاکید آلمان بر حمایت از عراق در سفر وزیر خارجه این کشور به برلین/ فواد حسین به فرانسه می رود

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شفق نیوز، فؤاد حسین، وزیر خارجه عراق در کنفرانس مطبوعاتی با هایکو ماس، همتای آلمانی خود ضمن تشکر از دولت آلمان بابت حمایت مستمرش از عراق اظهار کرد: روابط ما با آلمان در زمینه‌های مختلفی اهمیت دارد.

فؤاد حسین با تاکید بر نیاز به همکاری مشترک برای رهایی از داعش، گفت: آلمان از عراق در جنگ با داعش حمایت کرده و در ساخت بیمارستان‌های مختلف در عراق کمک کرد.

وزیر خارجه عراق درباره حضور نیروهای آمریکایی در عراق نیز با اشاره به توافق درباره تشکیل کمیته‌ای فنی درباره استقرار مجدد این نیروها گفت: تصمیم کابینه حاکی از جدولی برای استقرار دوباره نیروهای آمریکایی است.

فؤاد حسین در ادامه با اشاره به اینکه دولت فرانسه حمایت از حاکمیت عراق را تایید می‌کند، گفت: برای تعیین تاریخ سفر الکاظمی (نخست وزیر عراق) به فرانسه، به پاریس خواهیم رفت.

هایکو ماس نیز در این کنفرانس مطبوعاتی ضمن تقدیر از طرح اصلاح برای تقویت اقتصاد عراق، اظهار کرد: مبلغ دو میلیارد یورو برای کمک به بازسازی‌ها به عراق پرداخت کردیم.

وزیر خارجه آلمان با تاکید بر اینکه حمایت نظامی آلمان در ایجاد توانایی‌های امنیتی عراق ادامه خواهند داشت، گفت: برلین از تقویت ثبات در عراق حمایت می‌کند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

جانبداری خاخام‌های صهیونیست از عامل کشتار خانواده “الدوابشه”!

پَرنیوز

سفیر رژیم صهیونیستی: تا ژانویه حداقل دو کشور عربی دیگر توافق صلح امضا می‌کنند

پَرنیوز

رژیم صهیونیستی روز ملی عربستان را تبریک گفت

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.