اخبار بین الملل

ترامپ ابراز اطمینان کرد که عربستان هم به عادی‌سازی روابط بپردازد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، امروز دوشنبه، ابراز اطمینان کرد که عربستان سعودی هم مانند امارات و بحرین در زمان مناسب روابط با اسرائیل را بر قرار خواهد کرد.

ترامپ در پاسخ به سوال خبرنگار لاس وگاس رویو ژورنال مبنی بر اینکه آیا وی انتظار دارد عربستان سعودی روابط با اسرائیل را بر قرار کند یا خیر، اظهار داشت: “فکر می کنم، بله، این امر در زمان مناسب رخ می‌دهد”.

این در حالی‌ست، که دونالد ترامپ روز جمعه (۱۱، سپتامبر)، از توافق میان اسرائیل و بحرین برای برقراری روابط دیپلماتیک خبر داد. بحرین دومین کشور عرب حاشیه خلیج فارس پس از امارات است که در هفته‌های اخیر با میانجیگری امریکا با اسرائیل روابط دیپلماتیک برقرار می‌ کند. انتظار می رود امضای توافق صلح ۱۵ سپتامبر در واشنگتن برگزار شود.

شبکه «کان» اسراییل نیز گزارش داده که قبل از مراسم امضای توافقنامه های صلح دیدار چهارجانبه ای بین اسراییل، آمریکا، بحرین و امارات برگزار می‌شود.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

اعلام جرم جدید ترکیه علیه ۶ مظنون پرونده قتل خاشقجی

پَرنیوز

نشست امنیتی طرف‌های لیبیایی در مصر برای بررسی مسایل مهم

پَرنیوز

پاسخ عجیب تیم بایدن به درخواست ترامپ برای گرفتن تست مواد مخدر

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.