اخبار بین الملل

ترامپ: سلاح‌های داریم که روسیه و چین ندیده و نشنیده‌اند

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نشریه تخصصی Popular Mechanics در گزارشی می‌نویسد: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با صحبت در مورد سلاح‌های ناشناخته آمریکایی که ظاهراً نه روسیه و نه هم چین نمونه آنها رادر اختیار ندارند، به احتمال زیاد کلاهک‌های هسته‌ای W۷۶-۲ را مدنظر گرفته بود که ارتش آمریکا در سال ۲۰۱۸ ساخت آنها را اعلام کرد.

پیش از این روزنامه واشنگتن پست با استناد به گزیده‌ای از کتاب باب وودوارد، روزنامه‌نگار واشنگتن پست با عنوان “خشم”، اظهاراتی از دونالد ترامپ نقل قول کرده بود که در آن ترامپ از سیستم تسلیحات هسته‌ای سخن گفته که روسیه و چین هرگز حتی نام آن را نشنیده‌اند.

این اظهارات ترامپ در مورد یک سیستم تسلیحات هسته‌ای در بخشی از کتاب آمده است که در آن ترامپ درباره دوره ریاست جمهوری‌اش در سال ۲۰۱۷ بحث می‌کند؛ زمانی که آمریکا و کره شمالی در آستانه جنگ به نظر می‌رسیدند.

 ترامپ در این مصاحبه به وودوارد می‌گوید: من یک سیستم تسلیحات هسته‌ای ساخته‌ام که هیچ‌کس تا به حال در این کشور نداشته است. ما تجهیزاتی داریم که هیچ‌کس نه دیده و نه شنیده است.

وی اضافه می‌کند، تجهیزاتی که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین هرگز تا به حال به گوششان نخورده است.

بر اساس این گزارش ممکن است ترامپ به W۷۶-۲ اشاره کرده باشد؛ یک کلاهک هسته‌ای کم‌بازده که ساخت آن توسط کاخ سفید در بررسی وضعیت هسته‌ای ۲۰۱۸، سفارش داده شد.

تولید سلاح هسته‌ای موسوم به W۷۶-۲ در مجتمع هسته‌ای پانتکس واقع در منطقه پانهندل ایالت تگزاس آغاز شد. این سلاح نوع دیگری از سلاح موسوم به W۷۶-۱ است که سلاح اصلی هسته‌ای قابل پرتاب از زیردریایی نیروی دریایی ایالات متحده محسوب می‌شود.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

تاکید پادشاه اردن بر تلاش جهت حل و فصل سیاسی بحران‌های منطقه

پَرنیوز

بایدن: ما کجا زندگی می کنیم؟

پَرنیوز

حدود ۵۰۰ مقام سابق امنیت ملی رسما از بایدن حمایت کردند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.