اخبار فرهنگی

ترکیه دومین کشتی حفاری را عازم دریای سیاه می‌کند

به گزارش «تابناک» به نقل از اسپوتنیک، «فاتح دونمز» وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه روز یکشنبه اعلام کرد که این کشور دومین کشتی حفاری خود موسوم به «کانونی» را به دریای سیاه اعزام می کند.

به گفته این مقام دولت ترکیه، کشتی کانونی از یک کشتی دیگر ترکیه با نام فاتح که در اواسط ماه اوت ذخایر گاز با حجمی بالغ بر ۳۲۰ میلیارد متر مکعب با ارزش تقریبی ۶۵ میلیارد دلار را در دریای سیاه کشف کرد، پشتیبانی می کند.

وزیر انرژی ترکیه در یک صفحه توئیتر خود نوشت: «شمارش معکوس آغاز شده است. ناوگان دریایی ما که نمادی از استقلال ما در حوزه انرژی است، با یک کشتی دیگر پشتیبانی خواهد شد. کشتی اکتشافی کانونی که هم اکنون در حال تدارک و آماده سازی است، فعالیت در دریای سیاه را آغاز و کشتی ما فاتح را پشتیبانی خواهد کرد».

گفتنی است که این کشتی های اکتشافی ترکیه همچنین مطالعات زلزله نگاری در دریای مدیترانه شرقی را انجام می دهند که این امر خشم مقامات یونان و قبرس را به دنبال داشته است، چرا که هر دو کشور آنکارا را به نقض یکپارچگی سرزمینی خود متهم می کنند.

روز یکشنبه، «خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه نیز گفت که آنکارا مصمم است علی رغم تنشها با یونان و اتحادیه اروپا، به اکتشاف در منطقه دریای سیاه ادامه دهد.

نوشته های مرتبط

ترکیه سرنگونی جنگنده سوخو-25 ارمنستان را تکذیب کرد/ واکنش تهران به ادعای انتقالل سلاح به ارمنستان از خاک ایران

پَرنیوز

مرگ ماهی‌ها در زاینده رود

پَرنیوز

زندگی «پیرطاهر» در جنگل‌های مازندران

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.