اخبار سیاسی

تعداد اعضای کمیسیون حقوقی در اختیار هیئت رئیسه مجلس قرار می‌گیرد

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص علت رغبت نداشتن نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای عضویت در کمیسیون حقوقی و قضایی، اظهار کرد: چون کمیسیون حقوقی و قضایی در حوزه‌های انتخابیه هیچ تأثیر مستقیم و مثبتی برای حل مشکلات مردم ندارد به همین دلیل نمایندگان ترجیح می‌دهند عضو کمیسیون‌هایی شوند که بتوانند مشکلات حوزه انتخابیه خود را حل کنند.

وی افزود: حتی در مسائل قضایی شهرستان‌ها این کمیسیون نمی‌تواند دخالتی داشته باشد و در مجموع چون این کمیسیون در مباحث مختلف و مشکلات شهرستان‌ها از قبیل مسائل عمرانی، زیست محیطی، معیشت، اقتصادی و… نمی‌تواند تأثیری داشته باشد عضویت در کمیسیون حقوقی و قضایی با استقبال روبرو نمی‌شود و در تمام دوره‌های مجلس نیز این مشکل وجود دارد.

نماینده مردم نجف آباد، خاطرنشان کرد: برای حل این مشکل مجلس اصلاح آئین‌نامه را در برنامه خود قرار داد و هم‌اکنون این اصلاح در دستور کار شورای نگهبان است و احتمالاً ظرف ۳ هفته آینده این مشکل حل شود و کمیسیون حقوقی و قضایی مانند مجلس دهم با حد نصاب ۱۲ تا ۱۳ نفر تشکیل شود. با اصلاح آیین‌نامه تعداد اعضای این کمیسیون در اختیار هیئت‌رئیسه مجلس قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

حقیقت‌پور: قانون انتخابات ریاست‌جمهوری چارچوب منطقی می‌خواهد

پَرنیوز

قانون جرم سیاسی با تعریف از اهداف مجرمان سیاسی منافات دارد

پَرنیوز

سخنان روحانی در سازمان ملل نسبت به سال‌های قبل قاطعانه‌تر یود

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.