اخبار فرهنگی

توجیه عجیب بحرین درباره توافق با اسرائیل

به گزارش تابناک به نقل از فارس، الزیانی به شبکه اسکای نیوز گفت: «توافق صلح بحرین با اسرائیل گامی برای بازگرداندن حقوق مردم فلسطین و اجرای ابتکار عربی [طرح دو دولتی] است. این توافق منطقه را امن‌تر و با ثبات‌تر می‌کند.»

وزیر خارجه بحرین مدعی شد که منامه مسأله فلسطین را یک مسأله اصلی و بنیادی برای برقراری صلح می‌داند و برای رسیدن به راه‌حل دو دولتی تلاش می‌کند و با سازش با اسرائیل «فرصت صلح و ثبات» را به مردم منطقه به ارمغان می‌آورد.

این مقام بحرینی در ادامه گفت که طرفین در این توافق بر لزوم تلاش برای نیل به یک راه‌حل به اصطلاح عادلانه و همه جانبه و همیشگی برای مسأله فلسطین تأکید کرده‌اند و منامه امیدوار است تا با این توافق افق‌های جدیدی برای بحث در خصوص باقی مسائل از جمله فلسطین باز شود.

او در ادامه با بیان اینکه اعتراضات برخی کشورها و گروهها را پیش بینی می‌کرده، مدعی شد که این تصمیمی از جانب پادشاه بحرین بوده و مردم بحرین نیز به تصمیم وی ایمان دارند.

الزیانی سپس از دونالد ترامپ و دولت آمریکا برای محیا ساختن توافق با تل آویو تقدیر و تشکر کرد.

وبگاه اسرائیلی آکسیوس نوشته است که در تاریخ ۱۳ آگوست (۲۳ مرداد) پس از اعلام توافق امارات و اسرائیل، مقامات ارشد بحرینی با «جرد کوشنر» مشاور ارشد «دونالد ترامپ» و «آوی برکوویتز» نماینده کاخ سفید در امور سازش تماس گرفته و به آنها پیام دادند که می‌خواهند کشور بعدی برای عادی‌سازی روابط با تل آویو باشند.

روز گذشته نیز وزیران خارجه بحرین و رژیم صهیونیستی برای اولین بار بعد از اعلام توافق سازش، گفت‌وگوی تلفنی کردند.

ادعای الزیانی برای حمایت مردم بحرین از تصمیم پادشاه برای سازش با اسرائیل، در حالی است که گروههای مردمی از روز جمعه به اعتراض برخواسته و شب گذشته نیز مریم بحرین با حضور در خیابان‌ها علیه سازش شعار دادند.

نوشته های مرتبط

ترامپ از احتمال وقوع تقلب در انتخابات آمریکا خبر داد

پَرنیوز

۲۳ کشته در واژگونی یک تانکر حامل سوخت در نیجریه

پَرنیوز

تبرئه پلیس قاتل؛‌ معترضان لوئیزویل را به خیابان‌ها کشاند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.