اخبار بین الملل

حماس: راهپیمایی برای آزادسازی فلسطین ادامه دارد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، مشیر المصری، یکی از رهبران جنبش حماس در جریان مشارکت خود در همایشی تحت عنوان «فاجعه معامله قرن و طرح‌های عادی‌سازی» که جنبش توحید و اصلاح، بازوی حزب عدالت و توسعه آن را سازماندهی کرده بود، خاطرنشان کرد: اگر کسانی که سر خود را فرود می‌آورند، این کار را کنند و حامیان عادی‌سازی اقدام به عادی‌سازی نمایند، راهپیمایی برای آزادسازی فلسطین از دست صهیونیست‌های غاصب ادامه می‌یابد.

وی در ادامه افزود، مردم و تاریخ به امضاکنندگان دو توافق مشکوک با دشمن صهیونیستی رحم نخواهند کرد، مگر این که از تصمیم خود منصرف شوند و به عقل و منطقشان بازگردند.

در همین راستا، عبدالرحیم شیخی، رئیس جنبش توحید و اصلاح (غیر دولتی) تاکید کرد، طرح‌های عادی‌سازی امنیت تمامی کشورهای عربی و اسلامی را تهدید می‌کند. وی همچنین تصریح کرد، عادی‌سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی، خیانت به برادران فلسطینی است که مخالف معامله قرن هستند.

در همین راستا، عزیز هناوی، یکی از مسئولان دیده‌بان مبارزه با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در مراکش گفت: معامله قرن، زیر پای راهپیمایی‌های بازگشت در نوار غزه و بیداری و آگاهی ملت فلسطین و ملت‌های امت اسلامی و عربی قرار گرفت.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شامگاه جمعه (یازدهم سپتامبر) در صفحه کاربری خود در توئیتر نوشت: پس از امارات، بحرین نیز برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل به توافق رسید.

بحرین، چهارمین کشور عربی پس از مصر، اردن و امارات است که برای عادی‌سازی روابط با دولت اسرائیل توافق کرده است. این توافق پس از گذشت کمتر از یک ماه از توافق صلح امارات و رژیم صهیونیستی تحت نظارت آمریکا حاصل شد.

پیش‌بینی می‌شود مراسم امضای توافق عادی‌سازی روز سه‌شنبه در کاخ سفید با حضور بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و عبدالله بن زاید و عبداللطیف الزیانی، وزرای خارجه امارات و بحرین برگزار شود.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

سوء استفاده داعش از فساد ارز در عراق

پَرنیوز

الکاظمی: سوء مدیریت دلیل بلایایی است که داعش بر سر عراقی‌ها آورد

پَرنیوز

دادگاه کالیفرنیا ممنوعیت دانلود وی‌چت در آمریکا را به حالت تعلیق درآورد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.