اخبار بین الملل

خلیلزاد در کمیته مجلس نمایندگان آمریکا شهادت می‌دهد

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، زلمای خلیلزاد، فرستاده ویژه آمریکا در مذاکرات صلح افغانستان قرار است در کمیته فرعی اصلاح امنیت ملی و نظارت مجلس نمایندگان آمریکا در بازگشت از دوحه، قطر حضور یابد و شهادت دهد.

استفن لینچ، رئیس این کمیته گفت: من از بابت اینکه خلیلزاد پذیرفته در این کمیته درباره مذاکرات آمریکا با طالبان و دولت کابل شهادت دهد، بسیار خرسندم. پس از قریب به دو دهه درگیری‌ها در افغانستان، مردم آمریکا مستحق این هستند که به صورت مستقیم از جانب دولت درباره برنامه‌هایی که پایانی مسئولانه برای جنگ افغانستان دارد، بشنوند.

این بیانیه پس از آن منتشر شد که کمیته مذکور خواستار شهادت وزارت خارجه و پنتاگون در جلسه ماه جاری میلادی مجلس نمایندگان شد. دموکرات‌ها در نامه‌ای به دو وزارتخانه تهدید کردند که از یک روند اجباری یا همان صدور احضاریه استفاده می‌کنند، اگرکه مقام‌های مسئول حاضر به شهادت نشوند.

هنوز مشخص نیست که این کمیته فرعی به دنبال شهادت مقام‌های پنتاگون است یا خیر. خلیلزاد به قطر سفر کرد تا در آغاز مذاکرات طالبان و دولت کابل حضور داشته باشد. این مذاکرات روز شنبه کلید خورد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

عون: جهان اسرائیل را به عدم نقض حاکمیت لبنان وادار کند

پَرنیوز

تاکید کویت بر ادامه “روابط برادرانه” با قطر

پَرنیوز

سعودی‌های در تبعید حزب سیاسی اپوزیسیون را تاسیس کردند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.