اخبار فرهنگی

خوابگاه‌های دانشجویی تک نفره می‌شوند

به گزارش تابناک، ایرنا نوشت: ناصر مطیعی گفت: امسال امکان استفاده همزمان چند دانشجو از اتاق‌های خوابگاه تا پایان ترم وجود ندارد؛ زیرا احتمال دارد پروتکل‌های بهداشتی پیشگیری از ابتلا به کرونا به درستی رعایت نشوند و دانشجویان به این بیماری مبتلا شوند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: مدیریت آشپزخانه دانشگاه‌ها بر عهده معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها است و اگر قرار است دانشجویان در ایام کرونا بر اساس تقویم زمانی در دانشگاه حاضر باشند، به مدت ۴۰ تا ۵۰ روز از آزمایشگاه و خوابگاه استفاده کرده، سپس خوابگاه را تخلیه می‌کنند تا گروه بعدی از این امکانات استفاده کنند.

وی درباره استفاده از ظرفیت خوابگاه‌ها گفت: ظرفیت خوابگاه‌های هر دانشگاه متفاوت است و اتاق‌های خوابگاه‌های برخی دانشگاه‌ها دارای ظرفیت سه تا چهار نفر هستند که به راحتی می‌توانند تا ۵۰ درصد خوابگاه را در ترم تحصیلی جدید برای استفاده دانشجویان مهیا کنند.

وی ادامه داد: در برخی اتاق‌ها امکان اعمال پروتکل‌های بهداشتی به دلیل تعداد زیاد دانشجویان وجود ندارد؛ بنابراین اداره ظرفیت خوابگاه‌ها در اختیار دانشگاه‌ها قرار دارد.

مطیعی نحوه سرو و ارایه غذا به دانشجویان را هم منوط به تصمیم دانشگاه‌ها کرد و افزود: با این حال دانشگاه‌ها بر اساس تاکیدات وزارت علوم در صورت امکان باید غذا‌ها را بسته بندی کنند.

نوشته های مرتبط

وقوع سیلاب کم‌سابقه در هرسین

پَرنیوز

نجات جان بیماران کووید ۱۹ از حمله قلبی دشوار است

پَرنیوز

رنگ گل‌ها در واکنش به گرمایش زمین درحال تغییر است!

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.