اخبار بین الملل

دادستانی بولیوی به مورالس ۱۰ روز برای حضور در دادگاه وقت داد

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بنا بر اعلام دادستانی قاضی دستور داده که مورالس ظرف ۱۰ روز، شخصاً حضور یابد و در دادگستری حاضر شود.

روز سه‌شنبه، یک مقام دولتی بولیوی، خواستار تحقیقات سریع‌تر در پرونده “تقلب انتخاباتی” مورالس شد.

در ماه ژوئیه، کمیسیون ضدفساد دفتر دادستانی بولیوی، مورالس را که در حال حاضر به آرژانتین پناه برده است، به جنایات مربوط به تروریسم متهم کرد و خواستار دستگیری او شد؛ چرا که ظاهراً مورالس در حال همکاری تلفنی با رهبر کوکاکاران بولیوی، “فاستینو یوکرا” درباره انسداد ورود مواد غذایی و محاصره شهرهای بزرگ در جریان درگیری‌های نوامبر ۲۰۱۹ بود.

بنا به گفته دادستان‌ها، مورالس در جریان اقامتش در مکزیک به ارتباط با یوکرا ادامه داده است. مورالس ۶۰ ساله همین حالا بابت چند پرونده دیگر از جمله فساد، نیز تحت تحقیقات قرار دارد. وی اتهامات را رد کرده و مدعی شده است که آن‌ها با انگیزه سیاسی طرح شده‌اند.

مورالس به دنبال اعتراضات خشن در سراسر بولیوی، از سوی ارتش به فرار به ونزوئلا وادار شد. این اعتراضات پس از پیروزی مورد مناقشه او در انتخاباتی که چهارمین دوره متوالی ریاست‌جمهوری‌اش را رقم می‌زد، کلید خورد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

شورای امنیت ملی ترکیه درباره شرق مدیترانه: گفتگو را ترجیح می دهیم

پَرنیوز

ادعاها درباره قصد روسیه برای کاهش حضور نظامی خود در فرات

پَرنیوز

رئیس شورای عالی آشتی افغانستان: خواهان صلح پایداریم/ مذاکره با طالبان ممکن است به طول انجامد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.