اخبار فرهنگی

دستگیری باند مخوف‌ خنجر به دستان در بزرگراه مشهد

به گزارش «تابناک» به نقل از روزنامه خراسان، راننده ۵۰ ساله ادامه داد: درحالی که از شدت ترس همچنان پدال گاز را می‌فشردم تا از ترافیک شهری عبور کنم، همین زن جوان که به عنوان مسافر سوار خودروام شده بود با کوبیدن مشت به سر و صورتم قصد داشت مرا متوقف کند تا همدستانش که با دشنه‌های ترسناک در تعقیبم بودند اموالم را به سرقت ببرند، ولی من با وجود این همچنان پدال گاز را فشردم تا به نیرو‌های گشت کلانتری رسیدم.

به دنبال شکایت راننده مسافربر، بلافاصله نیرو‌های انتظامی زن ۲۱ ساله را به دایره تجسس کلانتری منتقل کردند. این زن جوان که ابتدا خود را با نام مستعار «ریحانه» معرفی می‌کرد، گفت: جوانی که از مدتی قبل مرا به عقد موقت خودش درآورده است، مجبورم می‌کند تا به عنوان مسافر، سوار خودرو‌های شخصی مسافرکش شوم تا او و همدستانش از راننده زورگیری کنند.

زن جوان افزود: دقایقی قبل نیز من در کنار بولوار بهمن منطقه خواجه ربیع به انتظار طعمه ایستاده بودم که راننده پراید مقابلم توقف کرد من هم در حالی که مقصدم را اعلام می‌کردم طبق نقشه در صندلی جلو نشستم، اما هنوز راننده حرکت نکرده بود که همسرم به اتفاق همدستانش در حالی که قمه به دست داشتند با این بهانه که «چرا ناموس مردم را سوار می‌کنی؟» روی سر راننده ریختند! ولی او که متوجه شد من هم با زورگیران همدست هستم، بلافاصله شیشه را بالا داد و قبل از آن که بتوانم پیاده شوم قفل مرکزی را زد و پدال گاز را فشرد! من که اوضاع را این گونه دیدم از ترس دستگیری به سر و روی راننده مشت کوبیدم تا مرا رها کند! ولی او از میان خودرو‌ها عبور کرد تا این که ناگهان خودرو گشت پلیس را مقابلم دیدم و فهمیدم که دیگر راه گریزی ندارم!

در پی اعترافات این زن جوان، عوامل تجسس، مخفیگاه سه متهم دیگر پرونده را به محاصره درآوردند و آنان را نیز دستگیر کردند.

همسر ۳۰ ساله زن جوان در بازجویی‌ها ضمن اعتراف به زورگیری با دشنه، همسرش را عامل برنامه ریزی و طراح نقشه‌های سرقت معرفی کرد. در همین حال یکی از متهمان که حدود ۵۰ سال دارد، ادعا کرد زورگیران همدستش قبلا یک دستگاه گوشی هوشمند تلفن همراه سرقتی را برای فروش به او داده اند که قبول نکرده است! متهم دیگر این باند مخوف نیز ادعا کرد: من از ماجرای زورگیری اطلاعی نداشتم، چون فکر می‌کردم دوستم با همسرش مشکل خانوادگی دارد به او کمک کردم، اما الان فهمیدم که مرا فریب داده است!

براساس این گزارش، در حالی که دو قبضه دشنه از متهمان کشف شده است، بررسی‌های غیرمحسوس و پرونده‌های موجود در کلانتری‌ها نشان می‌دهد که احتمالا اعضای این باند مخوف با همین شیوه از رانندگان مسافربر دیگری نیز زورگیری کرده اند.

تحقیقات بیشتر برای کشف سرقت‌های خشن دیگر همچنان ادامه دارد.

نوشته های مرتبط

اصل بر غیرمحرمانه بودن اسناد دفاع مقدس است

پَرنیوز

شرط ایران پذیرفته نشود عمره نمی‌رویم

پَرنیوز

گفت و‌گوی لاوروف با گروه‌های معارض سوریه

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.