اخبار بین الملل

دستگیری ۷ نظامی صرب به اتهام کشتن غیرنظامیان در زمان جنگ

به گزارش ایسنا به نقل از “آسوشیتد پرس”، دفتر دادستانی بوسنی در بیانیه‌ای اعلام کرد: در تمام این دستگیری‌ها، ۹ نفر مظنون به ارتکاب جرم در سپتامبر ۱۹۹۲ در ناحیه “سوکولاک” در جنوب شرقی بوسنی هستند. صرب‌های بوسنیایی مردان و زنان را در روستای بوسنیایی “نووسئوکی” جدا کرده و مردان را در نزدیکی یک زباله‌دانی کشتند. قربانیان که بین ۱۴ تا ۸۲ سال سن داشتند، در زباله‌دانی رها شده و با زباله‌ها پوشیده شدند. صرب‌های بوسنیایی بعدتر یک مسجد محلی در نووسئوسکی را منفجر کرده و تکه‌های آن را بر روی بدن قربانیان در محل زباله‌دانی انداختند.

مظنونانی که امروز بازداشت شدند، اعضای گروهی با نام به اصطلاح “کمیته بحران” بودند که پس از آنکه قدرت در این منطقه در سال ۱۹۹۲ به دست صرب‌های بوسنیایی افتاد، شکل گرفت.

در بین مظنونان، ژنرال “رادیسلاو کرستیک” هم هست که دوره ۳۵ ساله زندان خود را می‌گذراند. وی در سال ۲۰۰۴ به اتهام کمک به نسل‌کشی در دادگاه جنایات جنگی سازمان ملل برای یوگوسلاوی سابق محکوم شد. دادستان‌های بوسنیایی گفتند وی در زندانی در لهستان مورد بازجویی قرار خواهد گرفت.

بنا بر بیانیه دادستانی، یک مظنون شناسایی نشده دیگر نیز خارج بوسنی است و مقامات به دنبال استرداد او هستند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

سفر خلیفه حفتر و عقیله صالح به مصر

پَرنیوز

سوءاستفاده ترامپ از تریبون سازمان ملل برای کمپین انتخاباتی

پَرنیوز

حمایت همسر مک‌کین جمهوریخواه از نامزدی جوبایدن دموکرات‌

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.