اخبار بین الملل

رئیس‌جمهوری سابق برزیل دوباره به پولشویی متهم شد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دادستان‌های برزیلی می‌گویند، لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا، رهبر سابق جناح چپگرا که بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ بر مسند قدرت نشسته بود، از یک غول ساخت و ساز برزیلی با نام “اودبرشت” رشوه‌ای به نام کمک به موسسه‌ای که با نام او فعالیت داشت، دریافت کرده است.

به گفته آنها، او به صورت غیرقانونی مبالغی را در حساب‌هایش در ازای اعطای قراردادهایی با شرکت نفت دولتی برزیل تحت عنوان “پتروبراس” دریافت کرده بود.

وکلای این رئیس‌جمهوری پیشین برزیل از اتهامات جدید ابراز شگفتی کرده و معتقدند دادستان‌ها هیچ سندی برای تایید ادعاهایشان ندارند. دا سیلوا بارها ابراز بی‌گناهی کرده و دادستان‌ها در پرونده تحقیقاتی “کارواش” را به داشتن انگیزه‌های سیاسی متهم می‌کند.

دادستان‌های برزیلی همچنین اولین وزیر دارایی او و رئیس موسسه لولا را متهم کرده‌اند که او رد می‌کند.

چهارمین اتهام دا سیلوا از تحقیقات کارواش درست پس از آن مطرح شد که چندین دادستان از گروه ضربت ضد فساد خارج شدند. رئیس این گروه به دلیل آنچه مشکلات خانوادگی خواند، سمتش را ترک کرد.

دا سیلوا بابت محکومیت در پرونده فساد و پولشویی مرتبط با خرید یک آپارتمان ساحلی در ایالت سائوپائولو درخواست استیناف داده است. یک دادگاه‌ ارشدتر در ژانویه ۲۰۱۸ این حکم را تایید کرد که به زندانی شدن این رئیس‌جمهوری پیشین برزیل سه ماه پس از آن منجر شده و اجازه نداد که او در انتخابات ریاست جمهوری امسال نامزد شود.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

پاسخ پارلمان عراق به تهدید آمریکا

پَرنیوز

برادر نخست‌وزیر سابق پاکستان در ارتباط با یک پرونده پولشویی دستگیر شد

پَرنیوز

اتحادیه اروپا: لبنان برای دستیابی به حمایت مالی باید دولت تشکیل دهد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.