اخبار بین الملل

رهبر اپوزیسیون اسرائیلی: نتانیاهو نیتی برای مذاکره با فلسطین ندارد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون اسرائیل اعلام کرد: ما باید به پیش برویم و با فلسطینی‌ها بر اساس راهکار تشکیل “دو کشور” مذاکره کنیم، اما دولت نیتی برای مذاکره ندارد.

وی با متهم کردن بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به این امر که درصدد بررسی هیچ موضوعی با فلسطینی‌ها نیست، گفت که بسیاری از رای دهندگان اسرائیلی حامی نتانیاهو، مخالف تشکیل کشور فلسطین هستند.

لاپید عنوان داشت: تنگنای حقوقی که نخست وزیر اسرائیل به اتهام‌های فساد با آن مواجه است، علت دیگری است که باعث می‌شود وی مذاکرات صلح با فلسطینی‌ها را از دستورکار خود دور کند.

لاپید که ریاست حزب “آینده‌ای هست” را برعهده دارد، گفت: باید در مسیر مذاکرات با فلسطینی‌ها بر اساس راهکار “دو کشوری” حرکت کرد، اما فلسطینی‌ها نیز باید به میز مذاکرات بازگردند و به “نقش قربانی” پایان دهند. آنها تمامی خواسته‌هایشان را به دست نخواهند آورد، چراکه این امر “غیرواقع بینانه” است.

وی همچنین از عادی سازی امارات و بحرین با اسرائیل استقبال کرد و گفت که نتانیاهو با بنی گانتس، وزیر جنگ و گابی اشکنازی، وزیر خارجه درمورد دو توافق عادی‌سازی با ابوظبی و منامه رایزنی نکرده بود.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

جانبداری خاخام‌های صهیونیست از عامل کشتار خانواده “الدوابشه”!

پَرنیوز

سفیر رژیم صهیونیستی: تا ژانویه حداقل دو کشور عربی دیگر توافق صلح امضا می‌کنند

پَرنیوز

رژیم صهیونیستی روز ملی عربستان را تبریک گفت

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.