اخبار بین الملل

روزنامه‌نگار زن انگلیسی در همبستگی با زنان محبوس دعوت عربستان را نپذیرفت

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه عربی۲۱، زهرا حنقیر، روزنامه‌نگار انگلیسی لبنانی الاصل با انتشار توییتی اعلام کرد، دعوت همایش “Women۲۰” برای مدیریت نشست‌های این همایش را که ماه آتی میلادی در عربستان برگزار خواهد شد، رد کرده است.

حنقیر توییت کرد: دعوت را نپذیرفتم چرا که با مدافعان حقوق زنان در عربستان و خارج آن از جمله لجین الهذلول که هنوز در زندان است، همبستگی دارم.

این روزنامه‌نگار انگلیسی در ادامه توییتی از لینا الهذلول، خواهر لجین را بازنشر کرد که در آن نوشته بود والدینش ماه گذشته میلادی با لجین ملاقات کرده و تاکید کردند که او مدت شش روز است دست به اعتصاب غذا زده و به همین دلیل از دیدار با خانواده منع شده است.

همایش “Women۲۰” (زنان ۲۰) متعلق به گروه بیست بوده و هدف از آن تدوین و اعلام سیاست‌هایی است که برابری میان زن و مرد را تقویت و تمکن اقتصادی را برای زنان محقق کنند.

طبق گزارش سازمان‌های حقوقی، عربستان سال‌هاست ده‌ها فعال زن را بازداشت کرده و بدون ارائه هیچگونه مدارک واقعی آنها را به جاسوسی متهم کرده است.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

۴ زخمی در حمله با چاقو به نزدیکی دفتر سابق شارلی ابدو

پَرنیوز

برکناری فرمانده عملیات نینوا در ارتش عراق

پَرنیوز

جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای دستگیری رهبر جدید داعش

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.