اخبار فرهنگی

سانوفی همیشه در کنار بیماران ایرانی

با توجه به مطلب منتشرشده اخیر، با عنوان “دارو‌های وارداتی با ارز دولتی گران‌تر از مشابه ایرانی” طبق این شواهد، شرکت سانوفی در پاسخ اعلام می‌دارد که بر اساس سیاست‌های ارزی کشور و تصمیم وزارت محترم بهداشت، برخی دارو‌ها از لیست اولویت دریافت ارز ترجیحی (دولتی) خارج و تنها مجاز به استفاده از ارز نیمایی شدند. با توجه به اختلاف چند برابری ارز نیما با ارز دولتی افزایش قیمت این دارو‌ها امری اجتناب‌ناپذیر بودند.

 

این در حالی است که شرکت سانوفی برای اطمینان از دسترسی تمام بیماران به دارو‌های موردنیاز و به‌منظور صرفه‌جویی ارزی در وزارت بهداشت، از انتهای سال گذشته قیمت فروش مواد اولیه دارو‌های خود را به‌طور میانگین ۳۵ درصد کاهش داده است. متأسفانه تفاوت دو نرخ ارز ترجیحی (دولتی) و ارز ارائه شده در سامانه نیما آنچنان زیاد است که این کاهش بزرگ قیمت برخلاف برنامه‌ریزی و خواست شرکت سانوفی، نتوانست از افزایش قیمت مصرف‌کننده نهایی (بیمار) جلوگیری کند.

در انتها شرکت سانوفی این اطمینان را به بیماران و پزشکان خواهد داد که با اقداماتی همچون پایین نگه داشتن قیمت مواد اولیه که در گذشته اجرایی کرده است، حامی سلامت بیماران نیازمند به این دارو‌ها باشد.

 

 

انتهای رپرتاژ آگهی/

نوشته های مرتبط

فصل برداشت «بِه» در اصفهان

پَرنیوز

مرگ یک نفر به خاطر گردوتکانی!

پَرنیوز

مالک خانه «خانه سبز» درگذشت

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.