اخبار سیاسی

شریعتی: بحرین و امارات منافع ملی و منطقه‌ای خود را به خطر انداختند

غلامرضا شریعتی در گفت و گو با ایسنا، ضمن محکومیت عادی سازی روابط کشورهای حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی بیان کرد: کشورهای نظیر امارات و بحرین که به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند مسیر بسیار خطرناکی را پیش گرفتند که هم منافع خود را به خطر انداختند و هم منافع ملی و منطقه‌ای کشورهای منطقه را مورد تهدید قرار دادند.

وی در ادامه اظهار کرد: کشورهای منطقه باید ملاحظات امنیتی و منافع خود را در نظر گرفته و جلوی این اقدام خائنانه بایستند. چرا که این عادی سازی روابط در وهله اول به ضرر کشورهای منطقه تمام خواهد شد. توطئه طلبی رژیم صهیونیستی بارز است و راه دادن آن به منطقه منافع ملی کشورها را به خطر می‌اندازد.

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشورهای منطقه باید از منافع خود دفاع کنند کشور امارات و بحرین نیز باید بداند که مسیری را که پیش گرفتند در وهله اول ضربه‌ای بزرگی به خود آنان وارد خواهد کرد. رژیم صهیونیستی از لحاظ نظامی در کشورهای حاشیه خلیج فارس غالب است و حضور آنان در این معاهده ننگین قطعا به ضرر آنها تمام می‌شود. چرا که اسرائیل دست برتر را نسبت به آنان دارد.

وی در ادامه تاکید کرد: امضای معاهده عادی سازی روابط تنها فشار سیاسی و اقتصادی بیشتری برای کشورهای حاشیه خلیج فارس به دنبال خواهد داشت. عقل سیاسی ایجاب می‌کند تا کشورهای حاشیه خلیج فارس وارد چنین معاهده‌ای نشوند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

جواد امام :حتما تصمیم انتخاباتی ۱۴۰۰ اصلاح طلبان متفاوت از ۹۲ خواهد بود

پَرنیوز

قانون جرایم سیاسی و امنیتی از نظر ماهیتی فرقی ندارند

پَرنیوز

رضازاده: توافق امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی خیانت به مسلمان است

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.