اخبار بین الملل

صلحی که خاخام ها نوشتند

به گزارش ایسنا، به نقل از عربی۲۱، ایهود یعادری، خاورشناس اسرائیلی و نزدیک به دستگاه‌های امنیتی این رژیم فاش کرد که در زمینه موفقیت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای گرفتن چراغ سبز عربستان به منظور تبلیغ و ترویج عادی سازی روابط با اسرائیل، نباید نقش خاخام ماروین هایر و آبراهام کوپر از مرکز سایمون ویسنتال سنتر لس آنجلس در عادی سازی روابط کشورهای عرب حوزه خلیج فارس، و به ویژه امارات و بحرین با اسرائیل را نادیده گرفت.

کارشناس مسائل فلسطین و کشورهای عربی در مؤسسه مطالعات خاور نزدیک واشنگتن در این باره افزود: ماروین هایر و آبراهام کوپر نقش اصلی را در عادی سازی روابط میان بحرین و اسرائیل ایفا کرده و در سال‌های اخیر اقدام به ساخت یک موزه بزرگ سازش در قدس کرده بودند.

وی گفت: این دو خاخام فوریه ۲۰۱۷ به قصر ملک حمد در منامه دعوت شدند و بر خلاف پروتکل‌ها با پادشاه بحرین دست دادند و پس از این دیدار مشخص شد که این دو خاخام و پادشاه بحرین به سود اسرائیل کار می‌کنند.

این کارشناس در ادامه تصریح کرد: پس از این دیدار پادشاه بحرین بیانیه سازش دینی را صادر کرد و از ولیعهدش خواست تا آن را در حضور ۴۰۰ تن از اعضای تمامی ادیان در لس آنجلس قرائت کند.

وی ادامه داد: اما اتفاق مهم‌تر یک روز پس از اعلام انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس بود، طوری که به درخواست پادشاه بحرین هیئتی متشکل از ۲۴ روحانی و شخصیت فرهنگی بحرینی برای نخستین بار در یک سفر علنی وارد اراضی اشغالی شدند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

شروط سودان برای سازش با رژیم صهیونیستی/دیدار قریب الوقوع نتانیاهو و البرهان در اوگاندا

پَرنیوز

اشرف غنی: برای گفتگوی مستقیم با طالبان تصمیم قاطع گرفتیم

پَرنیوز

ارتش لیبی از کشته شدن امیر داعش در شمال آفریقا خبر داد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.