اخبار بین الملل

طرح حریری برای تقسیم پست‌های مهم دولت لبنان/ تاسف کاخ الیزه از روند تشکیل دولت

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت خبرگزاری النشره، ریاست‌جمهوری فرانسه تاکید کرد: هنوز زمان تشکیل دولت و تلاش برای منافع لبنان تمام نشده است. ما در عین حال متاسفیم که رهبران سیاسی لبنان تعهدات‌شان به امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه را عملی نکردند.

کاخ الیزه آورده است: همه باید برای مصلحت لبنان اجازه دهند مصطفی ادیب، نخست وزیر مکلف با توجه به حساس بودن وضعیت دولتش را تشکیل دهد.

ریاست‌جمهوری فرانسه افزود: همچنان وضعیت را دنبال می‌کنیم و به تماس‌ها با مقامات لبنانی برای تاکید مجدد بر این پیام مهم ادامه می‌دهیم.

طبق بیانیه الیزه، سیاستمداران لبنانی امروز روی عهد و تعهد خود نیستند و آنها وعده داده بودند ظرف ۱۵ روز دولت را تشکیل دهند. آنها وعده دادند دولت نجات را که قادر به اجرای اصلاحات باشد و نیازهای لبنانی‌ها را پاسخگو باشد، تشکیل دهند.

همچنین شبکه المنار گزارش داد، اکثر فراکسیون‌های سیاسی با معرفی وزیران جدید از سوی مصطفی الکاظمی، نخست وزیر مکلف مخالفت کردند.

براساس این گزارش، سعد حریری، نخست وزیر پیشین لبنان مطرح کرده که وزیر کشور سهم ارتدکس‌ها و وزیر دارایی سهم اهل سنت و وزارت دفاع و خارجه سهم شیعیان باشد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

لاوروف: تقابل نظامی بین دمشق و مخالفان پایان یافته/ تاکید شده توافقات سازش علیه فلسطینی‌ها نیست

پَرنیوز

ناوالنی از روسیه خواست لباس‌هایش را برگرداند

پَرنیوز

آتن منتظر سفر پامپئو برای دریافت “حمایت ملموس” در برابر ترکیه

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.