اخبار بین الملل

“عادی‌سازی با امارات در کنست به رای گذاشته خواهد شد”

به گزارش ایسنا، سایت عبری زبان “والا” در گزارشی به نقل از دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد: این توافق به دنبال تردیدها و انتقادها در مورد اقداماتی که به امضای توافقنامه منجر شده، در کابینه و کنست به رای گذاشته خواهد شد.

این سایت در ادامه گزارش خود آورد: در حالی که تنها یک روز به مراسم امضای رسمی توافقنامه در کاخ سفید مانده و مذاکرات میان دو طرف ادامه دارند، اما هنوز روشن نیست که محتوای این توافقنامه‌ها چه خواهد بود.

دفتر نتانیاهو پیشتر تعهد داده بود که توافق با کشور امارات شامل بندی خواهد بود که بر اساس آن توافق پس از امضای آن در کاخ سفید هرگز وارد فاز اجرایی نخواهد شد و تنها پس از تایید آن در کابینه اجرایی خواهد شد.

بحرین روز جمعه اعلام کرد که با نظارت آمریکا به توافقی با رژیم صهیونیستی برای آغاز کامل روابط دیپلماتیک رسیده است، امارات نیز پیش از این اقدامی مشابه را در تاریخ ۱۳ اوت گذشته انجام داد.

اقدام امارات و بحرین در اعلام توافق عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی خشم گسترده فلسطینی‌ها و کشورهای عربی و اسلامی و محکومیت این مساله از سوی برخی کشورها را به دنبال داشت.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

برهم صالح درباره آسان‌گیری در بازخواست مسؤولان فاسد هشدار داد

پَرنیوز

تردید در کوزوو و صربستان بر سر توافق “صلح” با میانجیگری ترامپ

پَرنیوز

پوتین: تصمیم سال ۲۰۰۲ بوش ما را مجبور به تولید سلاح های مافوق صوت کرد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.