اخبار بین الملل

عذرخواهی فرماندهان سابق فارک بابت آدم‌ربایی

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این نخستین عذرخواهی از سوی فرماندهان سابق فارک از توافق صلح ۲۰۱۶ بین فارک و دولت بوگوتا است که در جریان آن گروهی از فرماندهان سابق شامل رودریگو لاندونو، رهبر سابق این گروه خواستار بخشش بابت آدم ربایی‌های صورت گرفته از سوی این گروه چریکی در جریان درگیری‌های مسلحانه شده و پذیرفتند که اشتباهاتی را انجام داده‌اند.

این گروه که اکنون به حزب سیاسی بدل شده در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما اینجا هستیم تا از صمیم قلب و به صورت علنی درخواست بخشش از تمامی قربانیان این گروه و خانواده‌های قربانیان کنیم. آدم ربایی‌های صورت گرفته یک خطای جدی است که ما بابت آن تنها می‌توانیم عذرخواهی کنیم.

دولت کلمبیا و گروه‌های حقوق بشری، چریک‌های فارک خلع سلاح شده را بابت آدم ربایی هزاران غیرنظامی و اعضای نیروهای مسلح دولت در جریان بیش از ۵۰ سال درگیری مسلحانه که ۲۶۰ هزار کشته و میلیون‌ها بی خانمان برجای گذاشت، متهم کرده‌اند.

اعضای حزب سیاسی فارک اعتراف کردند که آدم ربایی، افراد آسیب دیده را به شدت زخمی کرده و با محرومیت از حیثیت و آزادی قربانیان، به اعتبار آنها آسیب رسانده است.

رهبران فارک همچنین بر تعهدات و تمایلات خود برای شهادت دادن درباره آنچه که در جریان درگیری‌ها رخ داده در جلسات دادگاه و توضیح به جامعه کلمبیا تاکید کردند.

رهبران سابق گروه چریکی فارک در حال دادن شهادت در دادگاه ویژه برای صلح هستند که می‌تواند به صدور پنج تا هشت سال حبس برای آنهایی منجر شود که مسئول حملات بوده و به جرایم خود اعتراف کنند.

همچنین آنهایی که مسئولیت جرایم خود را نپذیرند بین ۱۵ تا ۲۰ سال حبس در انتظارشان است.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

سوء استفاده داعش از فساد ارز در عراق

پَرنیوز

الکاظمی: سوء مدیریت دلیل بلایایی است که داعش بر سر عراقی‌ها آورد

پَرنیوز

دادگاه کالیفرنیا ممنوعیت دانلود وی‌چت در آمریکا را به حالت تعلیق درآورد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.